| anonim_4396 a întrebat:

De craciun, "cea mai buna prietena a mea " mi-a facut un cadou pe care nu l-as putea uita toata viata mea, s-a bagat intre mine si prietenul meu, cu care avusesem o relatie stabila, si a stricat totul, chiar in ziua de craciun ne-am despartit! e este o fire tare invidioasa in ultima vreme si nu ii place sa ma vada fericita, cred ca asta a si determinat-o sa actioneze in asa fel! cestia e ca eu imi iubesc -fostul prieten- este si primul cu care am intretinut relatii intime, si mi-e greu sa ii dau drumul chiar acum cand vine si ziua mea si revelionul, m-am suparat tare pe el in ziua de craciun si cand a izbucnit cearta atunci am zis poate si ce nu trebuia sa zic, dar m-am scapat de tot ce aveam pe suflet. sunt foarte orgolioasa ca sa mai intru in vorba cu el, as vrea sa vorbeasca el cu mine! va rog nu mai stiu ce sa fac! il iubesc!

Răspuns Câştigător
| fofinha a răspuns:

Uneori orgoliul ne face sa pierdem lucruri de valoare pe care mai tarziu le vom vrea inapoi. o fata care se baga in relatia cuiva nu cred ca poate fii numita prietena. prietenii adevarati rad cu tine cand esti fericita si plang cand esti trista, deci ea nu iti este prietena. s-a bagat intre tine si el cum^? s-a dat la el, la sarutat, a spus ceva despre tine ce a facut mai exact? daca s-a dat la el si chestii de genul cred ca vina nu este la el, sincer ce baiat ar zice nu? sau poate zice nu dar o lasa sa faca ce vrea cu el... parerea mea este sa lasi orgoliul la o parte si sa ii spui ceea ce simti dar nici sa l lasi sa te calce in picioare. vorbeste cu el dar de la distanta. vorbeste cu indiferenta. tip. te iubesc dar daca ai ales aceasta cale nu este vina mea, sau ma iubesti atat de mult incat renunti la mine atat de usor? sper ca te am ajutat

1 răspuns:
| melisa19 a răspuns:

Pai in pirmul rand, gandeste.te bine.ca nu doar ea i.a facut avansuri! si el a acceptat! si asa-zisa ta prietena nu era intr-adevar prietena daca ti.a facut asta! trebuia sa.ti alegi mai bine prietenii.acum dupa parerea mea, ar trebui sa.ti lasi orgoliul la oparte.si iti zic din experienta proprie, si eu am pierdut si suferit foarte mult din cauza orgoliului meu stupid.acctioneaza rapid,pana nu e prea tarziu! oricum,daca tipul te iubeste,o sa se intoarca la tine. oricum,acum mai mult ca sigur,are si el orgoliu, si asteapta sa faci tu primul pas.FAL! bafta! anunta-ma ce ai facut, si ce s.a intamplat!