| anonim_4396 a întrebat:

De ex : vorbesc cu o fata lejer prin p.m pe facebook, dar la scoala..sunt timid si nu stiu ce să-i spun, mă rusinez si mi-e rusine să o bag in seama.Ce să fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce te duce capul, sa atragi atentia si interesul unei alte persoane, tine de sociabilitate si grad de cultura, noi nu-ti putem pune cuvintele in gura.

| neutrino a răspuns:

Am inteles timiditatea ta, dar nu si intrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Intrebarea e simplă.ce să fac?

| Maioru a răspuns:

Tu trebuie sa stii ca esti barbat si barbatii intotdeauna au fost cuceritori, indiferent ce au cucerit.Lasa timiditatea la o parte si abordeaz-o daca iti place.Invit-o la plimbare, la un suc, la o cafea si stati de vorba, imposibil sa nu gasiti subiecte comune ca sa aveti ce discuta.