| cioko19 a întrebat:

De multe ori, in viata de cuplu intervine monotonia. Ce ati facut/faceti in cazul acesta?happy

Răspuns Câştigător
| Liada a răspuns:

Am un mare noroc cu parneterul meu.stie ca ma plictisesc rapid si mereu face ceva ca sa ma bucure... diferite surprize...romantice...uneori se face ca un animal si e tare brutal... e o problema in mine imi place si brutalitatea si romantismul...si uneori sunt prea satula de romantism. el simte...si se face mai brutal...ma tine ca un aminal...si-mi place...ma face sa ma tem si sa-l vreau tare... apoi ma saruta incet si e din nou pasnic... dar gindul ca poate fi si si ...ma lasa mereu in asteptare...

incercati sa faceti o cina romantica ...la urma cu un sex super pasionat...sau ornamenteaza o camera ceva cu mult rosu, vin, luminari, ...lingerie sexi...

fa ceva de la care nu se asteapta...plecati intr-o calatorie. unde faceti multa dragoste in lokuri diferite...sunt sigura ca veti tine minte asta mult

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu nu am avut parte de asa ceva, dar eu zic ca comunicarea e cea mai buna si sa nu fiti mereu `lipiti` unul de celalalt, sa aiba fiecare si putina libertate...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

La mine nu. De ce am avut parte a fost bine, interesant, fara plictiseala. Ca nu ma pot atasa de nicio persoana mai mult de cateva zile... e alta treaba.

| cipy a răspuns:

Am avut si eu cu prietenul asa problema dar am depashito! Schimbati profilele de mess sau unde stati mai mult vb invers (tu de parca ai fi el si el invers) pe mine ma ajutat e si foarte interesant il pui in situatia sa gindeasca ca fetele. Dar atentie maxima sa nu cumva sa ai pe cineva mai apropiat pe mess care iti scrie fara sa stie prietenul daca afla va fi ceva foarte ra. Bafta!

| costyn162 a răspuns:

Intr-o relatie adevarata unde exista iubire sau macar o puternica atractie, nu are cum sa intervina monotonia...

| daniela_1443 a răspuns:

Una eu n-am avut inca parte de asa ceva, dar sfatul meu ar fi sa schimbati ceva, pozitia de sex, incearca ceva nou oriunde, faceti ce faceati la inceput cand v-ati cunoscut,

| sHock a răspuns:

Eu una as aduce ceva nou, si mult mai placut decat ceea ce faceam inainte sa intervina monotonia.
Comunicati mai mult:a comunica nu inseamna doar sa-i spui celuilalt ce ai facut intr-o zi sau o simpla idee care ti-a trecut prin minte. Inseamna sa transmiti si sa intelegi emotii si ganduri, pentru ca fiecare in parte sa inteleaga sistemul de gandire a celuilalt, cat si felul in care simte.
Daca locuiti impreuna, faceti totul impreuna sau chiar lucrati in acealasi loc, intervine automat un anumit grad de tacere. Daca stiti totul unul despre celalalt, va vedeti tot timpul si comunicati, prin cuvinte sau gesturi, totul... automat intervin si momente in care nu simtiti nevoia sa va transmiteti nimic. Este firesc: v-ati spus deja multe! Insa, nu totul!
Deci aveti inca multe de facut impreuna!

| vio a răspuns:

In toate cuplurile intervine monotonia la un moment dat... dupa citva ani... dar daca iubesti persoana se trece si peste asta...

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Monotonie. sincer nu cunosc cuv. asta happy. eu unu intretineam relatia prin glume bune tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai luam o pauza, o saptamana, mai dormim si separat, cautam sa avem noutati, gen un iesit cu rudele sau prietenii la o terasa la un concert, jucat canasta, bridge, varietate, viata sexuala este ok, acolo nu ne-a prins monotonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimb pozitia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In popor exista o vorba:
''cand treburile nu merg, nu schimbi paturile ci schimbi curvele''.
scuzati cuvantul, insa asa este preluat, puteam sa spun fetele, insa nu avea aceeasi...savoare. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma, sorry ai un singur pat in camera ta de la mine. Ce ai vrea sa schimbi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@furni-si de ce crezi ca mi-ar trebui mai multe? daca este destul de tare si rezistent...de restul ma ocup eu. laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@enigma...si daca vorbesti din perspectiva femeii...nu schimbi patul, ci... ce? Gigolo-ul? (l-am si articulat!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dmonik-daca vorbim din perspectiva femeii... ea este cea schimbata. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma, ai vrut sa zici schimbatoare, nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@furni-cum le intorci tu...mereu sa fie in favoarea femeii. laughing tongue

| chantal a răspuns:

Pai eu sunt mai neexperimentata, dar iti sugerez sa incerci sa faci cat mai multe lucruri impreuna cu jumatatea ta.Lucruri care va plac amandorura