| dEutSa_8892 a întrebat:

De obicei cand ma epilez[...]ma irit... ce as putea sa folosesc sa nu mai ma irit?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca ai pielea sensibila, intotdeauna te vei irita.Sunt niste servetele speciale, care contin un ulei calmant dupa epilare.Totodata,poti folosi o crema pentru calmare-dupa epilare de la Elmiplant si mai exista un gel relaxant de la "Sesu" de asemenea foarte bun.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Balsam after-shave de la Nivea

cami
| cami a răspuns:

Uite.depinde ce folosesti. ceara, lama, epilatorul, crema?
incearca o creme hidratanta dupa epilare, dar dupa cum bine stii, nu folosi deodorant, spary timp de 24 de ore pe zona epilata.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta de galbenele.happywinking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Si u ma irit cand ma depilez imi apar bubite mici si ma ustura dar daca t epilezi spala-te dupa aia si in a doua zi sau dupa 1-2 ore nu vei mai avea acele bubitze dar asta se intampla mai mult daca t epilezi cu bicul

| mioara a răspuns:

Nu te mai epila du-te la un specialist

| meioana a răspuns:

Daca folosesti lama...nu numai ca te iriti dar vei avea un marar de nu ai sa stii ce sa mai faci cu el...foloseste un epilator

| Raluca_7548 a răspuns:

Daca te epilezi cu lama dupa ce ai terminat te poti da cu o crema hidratanta si problema se rezolva.

| anida a răspuns:

Probabil ca te epilezi cu lama si probabil te iriti cand incepe firul de par sa iti iasa nu imediat dupa epilare.Incearca sa te epilezi cu ceara sau cu aparatul (cu ceara parca nu e asa dureros, acum depinde si de zona)in primul rand parul nu iti va mai creste asa de repede, iar daca te epilezi cu lama firul se va ingrosa, daca chiar nu vrei sa renunti la lama incearca sa nu te epilezi in inversul directiei de crestere al firului de par(in raspar) daca totusi vrei sa fie pielea f. fina poti dupa aia sa dai cu lama si invers (in raspar) dar fara sa insisti prea mult, dupa trebuie sa te dai cu o crema hidratanta.
oricum eu iti recomand sa renunti la lama si sa te faci cu ceara calda, benzi epilatoare sau cu aparatul depinde cu care te impaci mai bine, ai sa vezi diferenta prima oara va fi mai greu dupa te vei obisniu.Ramane la alegerea ta.
Pa, pa

| bety44 a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare fff buna si ieftina am gasit-o in billa la tub si este chiar ieftina, depileaza fara probleme in 10 minute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asta indică că ai o piele sensibilă.
După epilat folosește o cremă după epilat care are rol de hidratare și combatere a iritației.
O piele frumoasă fără iritații.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremea hidratanta dupa epilare si sa nu te faci cu lama. Ceara ori aparat de epilare! cele mai bune.