| Constantin4 a întrebat:

De vreo 2 luni vorbesc cu o fata care mi-a spus ca are prietensad Afland ca are prieten si eu nu mai am nici-o sansa am mintit-o ca-i dau ceva ca sa inchida ochii si eu atunci am sarutat-osad Dupa ea a plecat plangand acasa si mi-a trimis un mesaj in care spunea: M-am despartit de el din cauza ta.Mi-e greata de tine, ala nu a fost un sarut, ala a fost nesimtire, mi-e greata de tine, porculesad Ce pot sa-i spun ca sa ma ierte? sad Ce pot sa fac ca sa am ierte?sad Va rog ajutat-masad Dau fundasad

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lași în pace o perioadă de timp, se mai liniștesc spiritele și dacă nu în față atunci printr-un mesaj (indiferent de forma de transmitere) îți ceri scuze.
Nu te aștepta să te și ierte, tu doar ți-ai făcut datoria și mergi înainte iar cele întâmplate să-ți fie o lecție prin care să înțelegi că nu trebuie să faci ceva cu forța!
Pa, pa.

| MaDeclarFan a răspuns:

Pune-i in fiecare zi in fata usii un trandafir cu un biletel pe care sa scrii "iarta-ma" si spune-i ca fostul nu o merita daca s-a despartit de ea fara sa ii asculte parererea si ca tu o placi mult.

| MishikiCrisy a răspuns:

Spune-i ca o iubesti foarte mult si de aceea ai sarutat-o, ca nu ai vrut sa se desparta de el (daca tinea mai mult la el) si ca o sa vorbesti cu el ca ea nu a avut nicio legatura. Asa o vei convinge ca nu ai facut-o din rautate si daca chiar o placi atunci fa-o fericita (sti la ce ma refer). happy

| Gaviota a răspuns:

Sincer nu ai procedat corect, ai sarutat-o cu forta si mai ales ai mintit-o, cateodata e mai bine sa ai rabdare.Eu te sfatuiesc sa-i ceri iertare si sa-i daruiesti si tu o floare,nu conteaza de care, conteaza gestul, spune-i ca iti pare nespus de rau, recunoaste ca ai fost nesimtit, pune-te in genunchi in fata ei, spune-i k o iubesti si ca nu ai mai rezistat sa nu o saruti.Propune-i sa fi-ti din nou ca inainte sau intreab-o daca vrea sa fie iubita ta.Incearca macar, daca nu functioneaza ce ti-am sp eu, las-o in pace, uita de ea si nu o forta, e alegerea ei, ok?happy

| BlackOldSun a răspuns:

Bullshit! sa te ierte? accepta consecinetele a orice faci ca un barbat fii increzator pe tine si tare de caracter nu iti pierde vremea ca alte fete ai sa mai gasesti la fel de minunate ca ea sau chiar mai bune care merita sa fie iubite! si nu iti cere scuze pentru un nimic nu te injosi degeaba! cheers!winking