| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum cateva luni am cunoscut un baiat si am inceput sa vorbim, ne intelegeam foarte bine, ne comportam ca si cum am fi fost impreuna, vorbeam intruna. Nu am avut o relatie oficiala din cauza lui, nu era sigur de ceea ce vroia, cred eu, deoarece erau zile in care nu vorbeam deloc sau nu raspundea la telefon. O perioada nu am mai vorbit si dupa i-am spus ca am prieten(doar ca sa vad cum reactioneaza) si de atunci ma evita. De rev i-am trimis mesaj si am inceput sa vorbim, m-a intrebat cum imi merge relatia si i-am spus ca sunt singura. Problema e ca nu mai vorbim la fel, inca ma evita, dar nu inteleg de ce. Am facut ceva gresit? Faza cu "prietenul" am facut-o crezand ca nu ii va pasa.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prea repede va aruncati in relatii apoi realizati ca nu stiti unde sunteti, baiatul acela poate a vazut o prietena in tine poate chiar tea placut, dupa ce iai spus ca ai prieten omul a realizat ca tia pierdut timpul cu tine, posibil ca crede ca ai avut mereu asa ca nu vad de ce sa-si dea vreun semn, ce ai castigat ca iai spun ca ai prieten? o mare prostie

| neutrino a răspuns:

Asa il duce pe el capul, asa face, crezand ca el are dreptul de a fi asteptat de o fata pana atunci cand el se va face baiat mare.

| ywar a răspuns:

Ce inseamna pentru tine relatie oficiala? Este cumva, situatia aceea, complet tembela cand tu postezi pe o retea de socializare ca esti intr-o relatie?
La voi relatiile sunt ca la piata. Va duceti, va luati iubit din piata si daca peste 2 zile v-ati plictisit de el (din diverse motive) il aruncati la cos sau dati fuga in piata poate mai gasiti unul valabil.

| E7eRgY a răspuns:

Omenii sunt diferiti si reactioneaza diferit, nu ai de unde sa stii daca simte ceva pentru tine.
Poate nu te cunoaste suficient de bine, nu are timp de tin e, e ocupat, sau nu are curajul sa faca pasul urmator.
Unii oameni sunt indiferenti si nu o sa ii vezi niciodata ca alearga sa isi faca o relatie, prefera sa stea in coltul lor.

| RAY a răspuns (pentru E7eRgY):

Nu inseamna ca esti indiferent daca nu vreo o relatie, o relatie inseamna resposabilitati, nu uita ca ea a spus ca are prieten

| E7eRgY a răspuns (pentru RAY):

Sti care este scopul oamenilor in general?
Scopul vietii?
Pentru ce traim.

| RAY a răspuns (pentru E7eRgY):

Scopul vieti este sa traim viata pana la capat si sa avem ce ne dorim dar nu sa fim lacomi si rationali si sinceri, sa iubim pe cine ne iubeste