| Alexandru2013A a întrebat:

Deci, am cateva probleme. Am avut relatii in ultima vreme cat altii intr-un an, raportul fiind vreo 6 relati in 2 luni. Nu stiu cum se face, dar se terimna repede. Adica vorbim totu', ne intalnim dar cumva dupa 2-3 zile se ajunge la "Nu ne-am cunoscut destul de bine" si ajungem la despartire. Sunt disperat nu mai stiu ce sa fac. Nu sunt urat, adica multe fete zic asta. Nu e poza pe facebook sa nu am 100 de likeuri si am doar 400-500 de prieteni.E frustrant stiind asta. Cand vorbesc cu fetele pana sa ne intalnim sunt mai serios, dar cand ne intalnim prima oara nu prea stiu ce sa zic. apoi ma tin numai sa le faca sa rada si prostii ca asa mi se pare normal. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Vreau sa incep cu felicitarile mele, pentru ca ai atins niste performante pe care nu multi le ating.
E normal sa se termine repede, pentru ca nu astepti sa cunosti persoana respectiva, ce a 2a zi te-ai si cuplat cu ea, iar apoi se ajunge sa iti dai seama ca nu va potriviti si ca nu este ceea ce cauti.Incerca sa fii mai selectiv in ceea ce priveste o fata, daca vrei o relatie de lunga durata. Daca esti frumos si toate navalesc peste tine, tie iti place asa bineinteles, se ajunge si la relatii si fara nici un rost.Sau poate tu esti cel care nu iti doresti o relatie serioasa si de lunga durata, atunci sa nu te mire faptul ca totul se intampla asahappy

8 răspunsuri:
| jett a răspuns:

Nu esti urat dar esti pr.o. s. t. Asta e motivul! difera de la tipa la tipa (timpul in care realizeaza asta ) unele's mai cu altele fara! neuroni!

| Seby90 a răspuns:

Tu esti modelul societatii noastre actuale, aparent nu da nimeni 2 bani pe tine si nici tu nu dai 2 bani pe nimeni.

Va combinati pentru sex si pentru dragul de a avea prietena. gen, i-auite ce gagica mi-am tras sau i-auite ce masina mi-am cumparat sunt cam egale.

Esti 0, nul.

| Alexandru2013A explică (pentru Seby90):

De ce crezi ca daca am avut perioada asta mai dificila, asa sunt eu? Nu prea imi place sa ma laud cu chestiile astea, chiar daca am masina. Dar in dragoste am ghinion.

| Seby90 a răspuns (pentru Alexandru2013A):

Eu faceam o comparatie intre cum tratezi femeile ca pe niste masini, relevant este faptul ca din mintea aia seaca ai tinut sa mentionezi ca ai masina.

Nu mai am nimic de spus.

/thread.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poate că trebuie să fii mai serios. Continuă să încerci. Poate este ceva în comportamentul tău de le deranjează pe fete, dacă la primele întâlniri le-ai făcut o impresie şi după le faci alta. Încearcă să analizezi în ce direcţie ţi se schimbă comportamentul şi care este reactia lor. Poate se schimbă prea mult şi la început au impresia că stau cu o persoană iar apoi cu alta. Încearcă data viitoare când te întâlneşti cu o fată să fii glumeţ de la început, aşa cum eşti tu în general, poate aşa nu o să mai fie debusolate după ce văd un baiat serios care se transformă într-unul glumeţ. Însă în niciun caz nu trebuie să ajungi să disperi din cauza asta, nu e un capăt de lume. Încearcă diverse alternative şi vezi unde este problema.

| TheBrainiac a răspuns:

Ce sa faci? Sa scapi de timiditate. Eu nu stiu ce complexe ai tu, avand in vedere ca esti baiat gigel, asa cum spui, insa iti recomand sa scapi de ele.
Succes!

| Aayan a răspuns:

Buna Alexandru.
Relatiile din ziua de azi nu mai sunt ce au fost. Poate de e vina frica fetelor de a fi batjocorite, poate e dorinta de distractie a lor. Fiecare fata e diferita. Insa tu ar trebui sa fii direct si sa le spui de la inceput cum sa tu ai dori ceva serios si ca nu esti tipul care sa.si bata joc sau alte chestii. Iar dupa ce ai spus aceste chestii trebuie sa le si demonstrezi.
Ma rog. Mai doresc sa iti spun ca inainte de a fi cu o fata incearca sa o cunosti, nu ca gata ne-am cunoscut, peste 2 minute suntem impreuna si maine du-te in origini. ( scuze ). So. cauta o fata serioasa, daca iti doresti ceva de durata.
Mult succes. :*

| Andreeashine a răspuns:

Incearca sa te joci cu fata respectiva la inceput, adica cand pari interesat si te comporti frumos, cand o ignori si pari mai dezinteresat.In felul acesta o faci pe ea sa se indragosteasca de tine, nestiind ce sa mai inteleaga din comportamentul tau.Iar atunci cand simti ca e a ta si s-a indragostit, revino la comportamentul tau obisnuit, fi tu insuti.Crede-ma functioneaza, sunt fata si ma indragostesc imediat de baietii care se joaca cu mine.