| Altanonimsimplu18 a întrebat:

Deci am găsit o fata pe internet (Facebook) ea e din Italia iar eu din România (si ea a stat in Romania). Amândoi avem 14 ani. Ne-am cunoscut întâmplător pentru ca eram in același grup. Si am început conversația mai mult la mișto pentru ca ma plictiseam. Dupa i-am zis ce "probleme" am eu si ea mi-a zis ce probleme are ea. Am vorbit in fiecare zi cu ea, pe zi ce trecea ma atașam tot mai mult de ea chiar dacă nu o cunosteam in realitate. Si ea ține la mine, cel puțin asta credeam. Pe parcurs nu stiu cum dracu tot găsea câte un baiat de care se atașa foarte mult (comentării cu inimioare, etc) știu ca nu ar trebui sa-mi pese. Doar ca după ceva timp nu ii mai pasa deloc de mine chiar dacă mie imi pasă mult de ea. Si ea zicea ca la mine ține cel mai mult si alte chestii. Mereu venea la mine ca sa-mi zică ce are. Știu ca e foarte ciudat... Doar ca efectiv nu pot sa o uit. Dacă vreți sa ma luați la mișto mai bine lăsați-o baltă.

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu te iau la misto, dar incearca sa fii mai matur si sa-ti folosesti mai mult creierul in detrimentul inimii.

| corbulalbrosu a răspuns:

De multe ori este destul de greu sa mentii ''in viata'' o relatie de durata si adevarata chiar si cu o persoana care domiciliaza in aceeasi localitate cu tine. Dara-mi-te cu cineva care este stabilita la mii de km distanta. Parerea mea. Sa ai parte de multa fericire si sanatate!

| SkyPilot a răspuns:

Astfel de relatii nu au nicio valoare. Ea iti spune ce vrea ea despre ea, si pe langa asta tu completezi ce nu stii cu trasaturi pe care ti-ar placea sa le aiba. Ajungi sa ti se para ca e minunata, cand de fapt ea este cel mult o oarecare.
Tu tii la o iluzie. Daca va intalniti fata in fata este foarte probabil ca vei avea o mare dezamagire.