| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o intrebare si am nevoie de cat mai multe raspunsuri, pentru ca de cate ori intru pe TPU la intrebari despre "Dragoete si Sex", au copilasi astia niste intrebari de raman cu gura cascata si nici nu stiu de unde sa incep sa raspund si nici cu ce cuvinte.Ma iontreb oare cum poate o fata sa intre aici si sa intrebe "Cum sa ma masturbez?" sau" Ce ii ala clitoris", deci in concluzie astea sunt niste chestii despre care ar fi trebuit sa discute cu cineva cu experienta in domeniu si fata-n-fata.Sau despre fete care spun"Am facut sex cu prietenul meu neprotejat si acum mi-a intarziat ciclul", nu pot sa inteleg unde le sta capul, nu zic se intampla sa ramai gravida, dar macar protejeaza-te si daca ai nedumeriri fa un test de sarcina, ce putem face nou de aici.Va rog vreau cat mai multe pareri deoare ce am de gang sa scriu despre chestiile astea.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Parerea mea e ca fetele isi incep viata sexuala tot mai devreme din diverse motive:ca a zis x ca e fain,ca i-a zis prietenu` ca daca nu o face se despart,etc,si o fac cand nici nu stiu ce e aia protectie,anticonceptionale, sau alte chestii de baza.
mamele incep tot mai mult sa nu discute cu fetele, unele pentru ca sunt crescute in regim „comunist"(au o mentalitate mai.inchisa,demodata),sunt prin strainatate, sau nu au timp, etc.
si fetele.incep tot mai mult sa faca concurenta.chiar si la 11 ani se plang ca nu-s asa dezvoltate,ca au sanii prea mici straight face etc.
desi au internet,mie mi se pare ca in loc sa puna o intrebare „de unde pot sa iau anticonceptionale/cum pot preveni o sarcina/cum sa ma feresc de bolile pe care la poti lua facand sex",inainte sa faca acel pas, prefera sa se ingrijoreze, sa se streseze ca raman gravide straight face.e mai ieftin un avort (ca daca afla parintii pe multe le forteaza sa il faca) decat o cutie de prezervative?

eu nu cred ca e normal ce se intampla.acus se umple lumea de mame la 12 ani.
vina este si a parintilor,dar si a copiilor.
desi au internet,unde poti gasi o gramada de informatii, il folosesc dupa ce fac sex, si nu inainte.
si e pacat ca se intampla asta.cand unele se joaca cu papusi, altele se freaca pe fie-unde cu bosorogi pentru bani. (cunosc pe cineva)

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Generatia asta e una de sacrificiu. Nu ai ce sa ii ceri, toti sunt asa, si toate. La liceu, fete de 15 ani daca leai auzi cum vb ai ramane fara cuvinte, si nu tigance sau cine stie ce, fete ingrijite, din familii bune sau foarte bune, cu cativa bani in buzunar de la parintii (de la 20 lei pana la 100, depinde de fiecare buget), stau chiar in curtea liceului, fumeaza, se uita dupa boboci si le eticheteaza :curve, proaste, dive, smechere, bunaciuni, fraiere (fetele cuminti, chiar daca arata bine sau nu sunt fraiere) si tot asa.
Unele sunt curve, dar ea ce e cad sta cu fundul in bratele la mai toti baietii si apasa cu fundul pe penisul baietilor? laughing
Si asta e doar un exemplu de fata, sunt multe ca asta. De baieti nu mai vb sunt sub orice critica.
Deci in asa generatie la ce te astepti? Ce intrebari vrei sa puna pe acest forum care e reusit ca interfata, dar ca si comunitate e varza, deci sunt numai copii prosti, curve si curvari. Ce intrebari vrei sa puna?
Mai sunt si fete cuminti care le mananca undeva sa se incurce cu baietii "rai" cu li se zice si se indragostesc, le da virginitatea acestor baietii si apoi bocesc ca baietii leau dat papucii, si vin sa puna intrebari aici, ce sa faca? Pai ce sa faca? Sa il uite, sa tina minte ce experieta a avut si data viitoare sa aiba grija, sa se tina de invatat!
Asta ar cam fi parere mea, pe scurt, ar fi mult de discutat dar cred ca tea si plictisesti citind daca ar fi sa scriu totul. Desi fac parte din aceeasi generatie, eu ma exclud din ea!
Numai bine.

| Klepto a răspuns:

Sper ca acel 89 nu este anul tau de nastere ca refuz sa cred ca esti cu un an mai mica decat mine si nu ai inteles cum merge internetul si ca faptul ca esti anonim pe internet iti permite sa intrebi orice, sa te comporti oricum, sa fi super macho sau sa injuri ca la usa cortului.
Preadolescentii defecti prefera sa intrebe pe oricine pe net sau prin grupul lor de prieteni, decat sa vorbeasca cu cine mai matur, ca parintii "ii rusine daca intreb pe mama, dar nu-i rusine sa intreb un strain neinformat". Multi uita ca acea caruta cu experti in toti si toate nu s-a rasturnat pe net sau pe TPU si nu toata lumea vorbeste din cunoastere de cauza.
Intrebarile alea penibile sunt postate de catre plictisiti, preadolesceti nebuletinati, trolli care cred ca au haz si se distreaza amarnic cand posteaza o intrebare penibila scrisa intr-o romana de balta.TPU instiga la lene, inainte de TPU si alte site-uri intrebi si esti ajutat, a existat google, o tura pe goole scuteste si ochii mei de a nu vedea aceeasi intrebare prosteasca a infinita oare si timpul acelora care posteaza.Este mai usor ca sa postezi o intrebare si sa astepti raspunsuri 20-30 minute sau sa cauti singur ca nu-ti trebuie facultate sau sa stii fizica nucleara si sa gasesti raspunsul instant.
Ca vorbesti tu si te intrebi unde le sta capul este doar ca tu gandesti altfel si ca nu-ti pierzi capul in fierbinteala sexului surpriza.
Ce vrei sa scrii despre "chestiile" astea? Faci o recenzie la D/S? Vorbesti despre cum gena de autodidact nu exista in copiii preadolescenti? Sau faptul ca sunt extrem de copilarosi si curiosi, dar prea rusinosi sa intrebe pe cei care sunt in masura sa le dea raspunsuri corecte, plus ca o parte din cei care intreba cred ca daca intreaba cad de prosti ca nu stiu acel lucru, asa ca ei intreaba pe altii sa retina ei si sa "nu se faca de ras" ca nu stiau unele lucruri.

| anka89 a răspuns:

Deci in afara de KLEPTO sunt de acord cu voi toti deoarece mi-ati raspuns la intrebare pe care am pus-o.De astfel KLEPTO ...nu stiu ce sa zic il\o deranjeaza varsta mea din cate se vede si nu ceea ce se intampla in jurul nostru.Eu nu am decat 22 de ani dar nu a trecut deloc mult timp de cand aveam varsta de 11 12 13 14 ani si nu imi aduc aminte la acea varsta sa ma preocupe sexul sau mai bine zis nici nu mi-a trecut prin cap sa imi pierd virginitatea.Ii stigator la cer si nu stiu cine e vina, vorbind de educatia toturor copiilor si de mintea de care au partesad. Deci eu m-am preocupat de scoala si de la varsta de 16 ani lucrez tin sa anunt ca de atunci nu am mai cerut bani de la ai mei(aaa si nu a fost nevoie deoarece situatia economika ii si a fost destul de buna). Oricum ma gandeam ce vreau sa fac mai departe si nici de cum atat de devreme la asa fel de idiotenii.Si nu ma deranjeaza faptul ca intreba diverse lucruri despre care chiar nu stiu, ci intrebarile de gen"Am 14 ani si am facut sex neprotejat si sunt ingrijorata sa nu fi ramas insarcinata" si fff multe de genul asta, nu ma apuc sa le scriu sa nu va plictisesc mai mult de atat.Deci in cocluzie sunt de parere ca am ajuns intr-un punct pe care nimeni nu il poate controla din nefericiresad

| Jack a răspuns:

AM postat o un text in proportie de 90% identic cu al tau, doar ca ameu era putin mai dur happy! Am aceleas plangeri happy! Numai probabil pentru ca am fost prea dur nu miau postat intrebarea.nu stiu!

| justDaisy a răspuns:

Am intalinit si eu tot felul de intrevari de acest gen. Sunt tot felul de oameni care mai in gluma mai in serios scriu acestea dar sunt de neinteles. Nu au intimitate, respect de sine. Nu pot sa ai intelegbatting eyelashes

| nico6 a răspuns:

Am vazut si eu o gramada de asfel de intrebari, nici nu stiu ce sa raspund.dar cred ca ar trebui parinti sa fie un pic mai apropiati de copi

| NimeniUnu a răspuns:

Aici @Klepto ai dreptate!

| Lucian2324 a răspuns:

Faro ai mare dreptate sincer am 11 ani și știu prea multe la vârsta mea dar macar știu cât și ce să nu fac soarta(un băiat de 11 ani că mine nu cred că ar trebui sa știe atâtea)