| Kristinake a întrebat:

Deci,am un prieten foarte bun, e cu 3 ani mai mare ca mine.Şi ne cunoaştem de 2 ani,păi în tot acesta timp nu prea am vorbit, după ce ne'am apropiat destul de mult, şi vorbeam în fiecare zi. ţineam la el enorm ca la un frate.iar el îmi zicea că sunt fata perfectă pentru toţi.Astăzi din lipsă de ocupaţie i'am zis că'l iubesc.şi mi-a zis că şi el tot, că e foarte fericit.tot corpul tremură şi are fluturaşi prin stomac. după ce am văzut asta am rămas şocată şi era prea tîrziu să'i zic că a fost o glumă.Şi am imitat ca şi cum chiar eram îndragostită,mi-a tot zis că pot ascunde bine sentimentele şi că i se pare ca e o gluma,iar eu l'am întrebat care ar fi reacţia dacă ar afla că e,şi mi-a zis că s'ar supăra enorm.În fine,acum chiar idee n'am ce să fac,mă simt enorm de rău,nici nu vreau să'l pierd, doar ce mă salvează e că e o distanţă enormă între noi, Ce pot face?;((

6 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Trebuie sa ii spui adevarul. Oricat de mult ar dura si oricat de multe rani sufletesti i-ai provoca, tot va trebui sa ii spui mai devreme sau mai tarziu.cel mai bine ar fi sa ii spui mai devreme, pentru a nu durea chiar asa de tare. Daca este un prieten adevarat, te va ierta.Multa bafta iti doresc!

| neutrino a răspuns:

Prostia se plateste iar el intr-adevar ar da dovada de multa prostie daca te va mai accepta in viata lui, indiferent sub ce forma.

| blueheart a răspuns:

Hei! Spune-i adevarul. Celalalt simte atunci cand nu-i este impartasita iubirea.Cand iubesti faci lucruri nebunesti pentru persoana iubita, ii arati clipa de clipa si cea de ceas cat de mult il iubesti.El va simti ca tu nu-l iubesti. Spune-i cinstit de ce i-ai spus acest lucru, ca-l iubesti mult dar ca pe un frate, ca pe un prieten.Il va durea adevarul dar asa este cinstit fata de el, pentru ca iubirea lui poate avansa si il vei face sa sufere si mai tare si atunci nu te va ierta.Va fi suparat pe tine, poate, o perioada. Dar daca tine la tine cu adevarat va intelege felul in care tii la el si va aprecia faptul ca ai fost cinstita si ca nu ai vrut sa-i provoci suferinta.
Succes! happy

| WildDream a răspuns:

Ce ar trebui sa faci e sa-i spui adevaru, sa-i spui ca te-ai pripit cand ai spus ca il iubesti si ca tii la el ca la un frate. Sa te inveti minte sa nu mai glumesti cand vine vorba de sentimente!

| Valutzzzu a răspuns:

Nu te mai juca cu sentimentele lui! tu cum ai fi reactional daca el ti-ar fi facut acelasi lucru?

| MessYMess a răspuns:

Spune-i adevarul pana nu e prea tarziu!