| GirlyBrunette a întrebat:

Deci azi pe holul scolii mi-am vazut fostul prieten cum a luat-o in brate pe una si a sarutato...pe moment numai puteam am intrat in clasa si abia asteptam sa plec acasa.cand am iesit am plecat cu iubitul de la scl pentru cateva ore am uitat ce s-a intamplat cu fostul dar cand am ajuns acasa mi-am reamintit. dc mie att de greu sa il uit din moment ce eu l-am inlocuit prima si dati. mi un sfat ce as putea sa fac? funda:*

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Depinde din ce cauza l-ai inlocuit. Daca a meritat sa faci acest gest, atunci nu mai ai de ce sa te intorci la el. Daca nu, si a fost doar o ambitie de moment din partea ta, probabil ca ai regrete in suflet. Cand faci un astfel de pas, in sensul ca iei o astfel de decizie care, pe deasupra, afecteaza si sufletul unui om, ar trebui sa gandesti de o suta de ori inainte sa faci un singur pas spre schimbare. Caci de multe ori se intampla sa fie ireversibila. Tu si numai tu stii cat de mult il mai iubesti acum pe fostul tau iubit. Pentru aceasta iti va trebui un moment de sinceritate cu tine insati, unul din acele momente pe care, din pacate, le avem prea rar in viata. Mediteaza putin in intimitatea ta la situatie si apoi decide corect. Daca alegi totusi sa te intorci la el, nu il mai incurca pe cel din prezent. Daca totusi nu este vorba de iubire, inseamna ca reactia ta de la scoala a fost doar o manifestare egocentrica si, in acest caz, va trebui sa intelegi ca niciun iubit pana la urma nu este sau nu va fi proprietatea ta. O iubire adevarata este cea altruista. Ea se daruieste neconditionat. O primavara frumoasa!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e ca sa uiti trecutul trece un timp n-ai cum sa uiti intr-o zi totul.

| Timmotey a răspuns:

Saruta-ti actualul iubit in continuare si incearca sa uiti de fostul asta va dura mult timp pentru ca probabil ai tinut la fostul si daca tineai mult atunci iti va lua mult sa uiti de el incearca sa treci peste cu muuulta rabdare

| simona_3709 a răspuns:

Bunabig hug
Sincer nu poti face nimic. din punctul meu de vedere chestia cu facutu e o prostie si inca una mare...
De ce l-ai inlocuit daca-l iubesti?
A inlocui o persoana nu inseamna a o scoate din suflet sau a o uita.
Si asta e tot o prostie. Ca sa poti sa incepi o relatie si sa nu-ti ranesti noul partener ai nevoie de ordine-n ganduri si de un suflet curat, care sa nu apartina nimanui.
Daca-l iubesti pe fostul nu cred ca are rost sa continui relatia asta. Asteapta un timp,calmeaza-te,puneti ordine in ganduri.
Cu trecerea timpului orice se uita iti garantez.
Ca sa eviti orice criza de gelozie nu mai iesi din clasa,incearca sa nu mai dai ochii cu el, incearca sa nu te mai interesezi de el sa nu ti se mai vorbeasca de el.
Secretul unei relatii fericite este un suflet curat. Ceea ce ai patit tu cu fostul se numeste gelozie si nu are un remediu, oamenii care sufera de gelozie sufera si de o dragoste acuta.
Sper ca te-am putut ajuta big hug Sper ca totul sa se lamureasca in capul tau si sper sa alegi de acum cu inima nu cu capul. ( vei avea destul timp pentru a alege cu capul in viata )
Numa` bine>big grin

| darrio2007 a răspuns:

Daca este fostul, adio.Ce te mai intereseaza? Sau cum sunteti voi femeile.Mai tarziu regretati ce ati facut.Sunt patit.

| effect a răspuns:

Pai noi fetele parca nu suportam sa ne vedem fostii iubiti cu alte fete, te apuca gelozia si simti ca mori. Daca ar fi probabil dupa noi ar trebui sa ramana mereu singuri :-)))Nici eu probabil nu prea suport sa vad fostul iubit cu alte fete chiar daca nu mai am sentimente pentru el.Asa suntem noi fetele la chestia asta mai egoiste:-)Incearca sa nu bagi in seama,sa te gandesti ca ai un iubit si ca pana la urma v ati despartit si trebuie sa aiba si el viata lui.Dar, mai intai, puneti ordine in ganduri si vezi exact ce simti pentru fiecare :-)bafta multa

| dyav0litza a răspuns:

Lasa timpul sa vindece ranile

| MysteriousOfficial a răspuns:

Nu e logic? Inca iti mai place. Cat de putin acolo, dar cat sa te deranjeze cand il vezi cu alta. Zici ca ai prieten si cu toate astea te gandesti la fazele astea cu fostul... Te deranjeaza pentru ca tu credeai probabil ca poate te mai place si vazandu-l asa te-ai descurajat intr-un fel. Daca tii la actualu o sa-ti treaca momentele astea...

| metalman a răspuns:

Suna vreo colega sau ceva de genu cea mai buna prietena,, iesiti afara--spune-i si ei, vb despre asta apoi seara incearca poate sa te duci la vreo discoteca sau club de noapte... veselestete si nu-i da voie sa te zombeze happy

| fredi a răspuns:

Probabil ai tinut foarte mult la el...el poate nu atat de mult. sigur nu iti poti permite sal pierzi si te afecteaza sfatul meu e sa iti gasesti un alt prieten care sa tina mult la tine