| Bogdan_9890 a întrebat:

Deci eu am vb cu prietena mea despre sex la un majorat si despre faptul ca simt eu ca trebuie sa fie si pasul asta. iar dupa ce am vorbit ma cam evita mereu si totul reiesea din comportament si din felul in care vorbea cu mine, iar daca o chemam pe la mine sa stam de vorba sau sa ne uitam la un film ceva imi spunea din start un NU hotarat. deci ce s-a intamplat ca nu stiu sfat va rog dau funda celui mai bun

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ea nu se simte pregatita si are impresia ca tu nu i-ai respecta nevoia de a mai astepta si ai incerca sa o convingi fortat.

4 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Daniel are dreptate chiar mai mult. Eu ii cunosc pe ei doi. Daniele te rog uitate si la problema mea pliz ca vad ca esti cu capul pe umeri. Bogdan, Daniel a zis ceva foate adevarat dai funda.

| Sperman a răspuns:

Ii e frica ca sa-si incepa viata sexuala, sau poate cel putin nu vrea inca. Poate ca nu i-ai spus asa cum ar fi trebuit, si ai cam speriat-o putin. Poate ii e frica ca ai s-o violezi, depinde si ce varsta are ea.
Haa, haa amuzanta aceasta fraza : " Deci eu am vb cu prietena mea despre sex la un majorat si despre faptul ca simt eu ca trebuie sa fie si pasul asta. "
Prietene simti tu ca e important sa faci acest pas? Eu nu cred ca depinde doar de tine si ca depinde mai mult de ea. Poate ea nu este pregatita sau poate nu vrea.
Ar trebuii s-o lasi mai moale cu chestia asta, dragostea nu se rezuma doar la sex.
Dragoste = Ascultare, intalegere, iubire si respect reciproc fata de partener.
Eu zic mai bine sa stai de vorba cu ea la un suc, asa nu o sa mai fie probleme. Ii explici frumos ca doar i-ai propus si ca totul depinde de ea si ca nu se va intampla nimic fara acordul ei. Cereti scuze daca ai jgnit-o, speriat-o. Asta daca tii la relatia ta.

Cu respect,
Daniel.

| GwenS a răspuns:

Foarte simplu. ea nu e pregatita. din cauza aceasta ea ezita sa se apropie de tine crezand ca u asta urmeaza sa faci->>...ar trebui sa vb cu ea si sa ii clarifici lucrurile si sa nu mai aduci aminte de subiectul asta prea curandbig grinsucces!>big grin

| Madalichka a răspuns:

Fata nu este pregatita. Eu cred ca te iubeste si ca ti-a dat de inteles ca si-ar dori lucrul asta doar ca sa nu te raneasca si sa nu te piarda. Daca ai fost prea insistent, ea s-a gandit ca o vei parasi daca iti spune clar nu. Intelegi? Asa ca intelege-o, si dupa cum spunea si Daniel, dragostea nu e doar sex. Daca totusi te aprinde atat de tare de fiecare data cand o vezi, incearca usurel, dupa sarutul pe buze treci la cel pe gat si tot asa... dar nu intr-o ora! In decursul macar a unei luni. Sau cand vezi ca se simte bine si ti se pare ca ar vrea mai mult, opreste-te brusc si zi-i ca ti se pare ca te misti prea repede (chiar daca tu arzi sa continui "activitatea") E o metoda cam sadica, dar s-ar putea sa mearga. Dar oricum, daca va iubiti si va potriviti, mai puteti sta o vreme fara sa va culcati impreuna. Da-i incolo pe cei care iti zic: "si cum, ba, n-ai bagat-o-n pat? esti pe invers?" pentru ca nu ei fac parte din cuplul vostru si nu ei stiu tot ce e intre voi. Si crede-ma ca o sa aveti timp tot restul vietii voastre sa faceti cat sex vreti. Poate o sa va si saturati. O sa o intrebi: "Iar mai vrei? Dar am facut si luna trecuta" laughing
Sper sa iti fie de ajutor si nu uita sa nu fortezi fata. S-ar putea sa o pierzi sau sa-i frangi inima, iar virginitatea e un lucru extraordinar de important pentru o fata. O vei distruge si te va ierta foarte greu daca o vei face sa se simta obligata.