| q12 a întrebat:

Deci la mine situatia e mai complicata. Sunt pe clasa a 6 a si din clasa a 2 a imi place o fata. Problema e ca eu nu sunt asa frumos sa ma placa e de fapt nici nu stiu daca ma place. La scoala aproape nici nu ma baga in seama. Cum aflu daca ma place? in prieteni nu pot sa am incredere. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Cristinecunoscutul a răspuns:

1. ai mai multa incredere in tine. Cel mai important lucru asta e.
2. o placi de 4 ani... parerea mea este ca daca si ea te-ar fi placut pana acum ai fi vazut vreun semn macar minior dar tot ai fi vazut ceva
3. cred ca nu are rost sa continui sa o placi in continuare; sunt de parere ca ar trebui sa ii spui ce simti pentru ea sau sa iti propui timp de 1 luna sa incerci sa ai mai multa incredere in tine si sa te bagi mai mult in seama cu ea, iar dupa aceea sa ii spui ce simti. In cazul unui refuz vad ceva favorabil in viitorul tau adica... deja o placi de 4 ani... daca continui asa unde ajungi... iar in cazul in care spune ca si ei ii place de tine e super si... pai bafta.

5 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

După părerea mea pe el îl doare la bască de tine.winking

Răspuns utilizator avertizat
| LittleShyDevil a răspuns:

Hmmm...Greu de zis, o placi de mult timp, dar totusi daca ai vazut ca nu iti da niciun semn, de ce mai insisti? Cine stie poate sta iubirea si te asteapta dupa colt si tu fiind prea ocupat cu aceasta fata nu o vezi! happy Sunt convinsa ca sunt fete care cu siguranta te plac cu adevarat si iti arata asta, dar tu nu vezi! happy Bafta!

| q12 explică (pentru LittleShyDevil):

Mai e o fata in clasa cu care am multe in comun vorbim mult s-ar putea sa ma placa?

| LittleShyDevil a răspuns (pentru q12):

Nu stiu! Nu sunt tu, dar vezi ca este cineva care te baga in seama? Ti-am zis ca este o fata, parca stiamlaughing
Deci incercarea moarte nu are, fi mai indraznet, poate te place fata! Oricum cred ca ai mai multe sanse cu ea care ai ceva in comun decat cu una care nici nu stie ca existi! Sper ca am fost inteleasa! happy