| anonim_4396 a întrebat:

Deci ma sinucid daca nu gasesc o rezolvare! Serios!
Am 15 ani, sunt inalt si solid (nu batoza).

Am avut balul bobocilor acum 1 saptamana si de atunci meditez incontinuu'.
Fetele nu au dansat cu mine, chiar daca le-am invitat. Nu au facut poze cu mine si chiar daca m-am bagat nu le-au pus pe FaceBook pe cele in care apar eu.
Ma consider destul de frumos fata de altii, adica ma simt bine in pielea mea si nu ma consider urat.
Nu am avut prietena in viata mea/ primul sarut etc dar nu-mi e jena sau tremur cand pun mana pe o fata.
Cand ii vad pe ceilanti CA VOR FETELE sa faca POZE cu ei imi vine sa dipser pur si simplu. Simt ca MOR!

Am nevoie urgenta de sfaturi in legatura cum sa-mi fac o prietena/ sa ma fac placut in prezenta fetelor etc.

Cred ca ele ma considera urat, adica sa fim seriosi, si cele mai urate fete (care nu-mi plac mie) nu m-au bagat in seama, ba chiar una mi-a zis ca sunt ca o MASCOTA. La o adica ca sunt degeaba, habar n-am ce a vrut sa insinueze.

Nu vreau raspunsuri de milogi, gen: "fiecare are o jumtate" (daca D-Zeu a lasat-o pe partea cealalta a planetei si nu o gasesc?) sau "ai timp destul" (uite ca nu mai am timp, daca nu fac ceva urgent fac o criza de isterie si ma omor).

Cel mai bun sfat/ raspuns etc primeste funda.

Vreau mai mult sfaturi de la FETE, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Sunt fata!( ca sa se inteleaga de la inceput). Revenim!
Problema nu este aspectul tau, nu ti-ai dat seama? Adica, "frate", esti ok fizic, dar daca ai un caracter de 2 bani nu ajuta. ( Sa specific, nu te jignesc, nu te stiu). Problema este caracterul. Sa dau un exemplu: Cunosc un baiat care arata bine, dar se comporta exact ca o "mascota", clar ca il evit, de ce? Consider ca-i vai de capul lui, nu vrea nimic serios si etc. Poate pari prea "superior", nu iti zic sa te schimbi(este foarte greu), dar incearca sa fii mai atent la cum te comporti( cred ca esti de treaba). Ai 15 ani, te omori de acum? Pai dupa cand ai sa fii batran? Ce faci? Iti sapi groapa si te arunci direct, nu? Este un mic hop de care trebuie sa treci, dar fii atent la detalii. Corecteaza micile erori, nu cred ca vrei sa pari cel mai mare disperat de pe fata pamantului, ca altii iti iau fetele, nu? Sa fim seriosi, gandeste logic si cu mult calm. Seara buna!

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fetele nu te vor fiindca esti atat de disperat si isteric si disperarea alunga pe oricine. Nu are legatura cu aspectul fiyic, are legatura cu starea asta psihica: sunt disperat sa faceti poze cu mine, ma omor daca nu ma bagati in seama. Asta se simte de la o posta si este cel mai sigur mod sa alungi o potentiala partenera. Panua nu te vei mai maturiza si nu vei depasi disperarea asta, fetele te vor ocoli

| AlexBazzy a răspuns (pentru Brigaela):

Crede-ma ca nu eram disperat atunci... chiar ma simteam bine la bal si dansam... dupa aia mi-am dat seama ca-s luat de prost.

| Brigaela a răspuns (pentru AlexBazzy):

Esti disperat in general, este o atitudine generala a ta. Nu cred ca esti luat de prost, ci mai degraba de disperat.

| Digital112 a răspuns:

Esti prost si... prost rolling on the floor))

| Liviu a răspuns:

Urata treaba, Personal iti zic doar atat.capul sus, nu baga in seama orice nimic.Cu timpul se va remedia.Nici eu nu am fost fat frumos in liceu, eram un gras mic si indesat.Anii au trecut, si toti am 'crescut' ne-am maturizat si nici acum nu vorbim. Poate sa fie si la tine la fel.Numai ca in cazu fetelor la mine acum se baga ele in seamahappy
Unele sunt si prea mofturoase, vor numai bani si alte lucruri.Tu asteapta aceea fata care are ceva sa ti ofere, va veni eahappy

| AllinaDaniella a răspuns:

Esti bolnav ma baiatule. Te omori pentru ca fetele nu pun poze cu tine pe facebook? Serios? Astea-s problemele tale? Ai incercat sa vorbesti cu psihologul scolii?

| AlexBazzy a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Daca citesti doar o parte din mesaj si raspunzi doar la ce-ti place tie sa stii ca nu ma ajuta cu nimic.

| relian a răspuns:

La anii tai ai face bine sa pui mina pe carte, asta daca vrei sa ai femei. Femeile or sa apara atunci cind vine vremea adica dupa ce termini scoala si o sa ai viata ta.Astea nu-s femei sint pustoaice, sint adolescente care nici nu stiu ces cu ele, adica sint copii si tu la fel.Deja ai 15 ani dar vrei sa pari ca si un matur.Iao usor tataie toate la timpul lor, nu incerca sa sari pasi din viata ca nu e bine.In rest poarta-te normal, asta daca cumva incerci sa pari altcineva decit esti.Din ce ai scris aici si felul in care ai facut-o nu prea pari de 15 ani, au daca atit ai atunci te duce mintea destul de bine. Iara ca te sinucizi si povesti de genul asta nu sintem curiosi, asta e asa probabil sa fii mai amuzant.Eu cred ca esti pretentios si nu vrei orice fata.

| AlexBazzy a răspuns (pentru relian):

Sa pun mana pe carte? Uita-te cum scrii tu si dupa aia vorbim.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu cred ca vrei sa te spanzuri si nu stii de ce capat al funiei, asa ca hotaraste-te odata; eu cred ca ai vazut multe filme cu dementi si psihopati

| Duucu a răspuns:

Și de ce nu te poți îngriji?
Ești gras? Slăbește.
Ai coșuri? Îngrijește-ți fața.
Dacă ai capul mai mic, lasă-ți părul lung, iar dacă-l ai mai mare, lasă-ți-l scurt.Schimbă-ți înfățișarea facială, vestimentația, obiceiurile.Fii mai rece față de ele, să nu te creadă un pupincurist.
Dar de fapt, ce-ți trebuie ție fete la 15 ani? Cu ce te ajută? Sex doar nu faci cu ea, vrei să te bagi în seamă în fața colegilor?

| Crucified a răspuns (pentru Duucu):

Da, da, e gras. Cică-i solid... de unde? e batoză în toată regularolling on the floor

| dracu14 a răspuns:

Sinucidere placuta.la cat de frustrat esti nici femeia de servici nu o sa se uite la tine, fetelor le plac baietii relaxati si joviali, cu atitudinea asta si prostituatele s-ar putea sa te refuze.du-te la psiholog poate asa scapi de frustrarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da, ai timp destul. Până la urmă ai 15 ani, nu 40.
Deci, ziceai că vrei să-ţi faci acum o prietenă, urgent? Nu poţi. Pentru chestiile astea vrei tu să te sinucizi? Că nu pozează alea cu tine şi că n-au postat pe facebook pozele în care apăreai şi tu? Du-te şi tu pe la şcoală...
Şi mai slăbeşte şi tu câteva kg, că voi nu ştiţi altceva decât să băgaţi şaorme-n voi. Tu crezi că îţi pică aşa dintr-o dată o prietenă din cer? Se vede că pari cam îngâmfat...

| AlexBazzy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai citit tot? Am zis CLAR ca nu vreau raspunsuri genu' asta.
Omule, daca tu vrei sa ramai virgin si sa nu ai primul sarut pana la 40 de ani e treaba ta.

| Crucified a răspuns (pentru AlexBazzy):

Sunt fată. Oricum, cu comportamentul ăsta al tău de disperat vei rămâne virgin şi la 70 de ani.

| Hieer a răspuns:

Lawl.rolling on the floor) Baietel..eu nu inteleg ceva. Daca nu ai o prietena inseamna ca trebuie sa disperi? Care-i faza? Nu poti sa traiesti fara o prietena? Ai zis ca ai fost la balul bobocilor..cred ca ai 15-16 ani..ai timp..sa iti faci si o prietena stai lin. Dar ma roog..cred ca problema la tine..este ca esti prea isteric si crizat.

Sper ca te-am ajutat!

| Ankutzaaa a răspuns:

Hahahharolling on the floor nu mai pot de rasrolling on the floor ce copil obsedat, stai chill frate ca vine si randul taulaughing

| Trolozaur a răspuns:

Du-te tare, un gras mai putin pe planeta. pai una din probleme s-ar putea sa fie faptul ca "Ma consider destul de frumos fata de altii", "si cele mai urate fete (care nu-mi plac mie) nu m-au bagat in seama". Problema ta este in mod evident atitudinea, te consideri mai bun decat ceilalti cand probabil nu esti. Problema e ca frumusetea e subiectiva si oamenilor diferiti le plac lucruri diferite. ce e pentru tine frumos pentru altii poate e urat si aici s-ar putea sa te incadrezi si tu.

| alkhymeia a răspuns:

Pentru inceput calmeaza-te... fetele astea micute de 15 ani prefera sa fi glumet, sa le faci sa rada, sa le faci sa se simta bine, sunt tare usor de fraieritlaughing)...dar nu mai fi asa de disperat.sa te sinucizi? asta e lasitate, plus ca nu ai nici un drept. oricum peste putin timp vei avea cu o cu totul alta gandire

| cipi90 a răspuns:

Incearca la un psiholog!

| AlexBazzy a răspuns (pentru cipi90):

Si ce-mi zice? N-am nevoie de alinare de prosti... am nevoie doar de un motiv.

| zeghe88 a răspuns:

Fii mai tupeist si mai insistent

| Marghi_Teo_1998 a răspuns:

Frate lumea e rea prietenii adevarati nu ti cauti tu ii gasesti atunci cand dai de greu si ei te ajuta multe fete sunt curve iti zic de acuma trebuie plac si vb cu tine doar daca esti tare si ti piept la tot ce te enerveaza ca sti vorba aia "fetele bune ii plac pe tipii rai"

| Marghi_Teo_1998 a răspuns:

Si sa te omor acum serios frate tine capu sus daca ai demnitate gaseste in tine doza de divinitate indreaptati spatele coatele fratele ca doar prin iubire poti evita pacatele uite melodia pe mine ma ajuta http://www.youtube.com/watch?v=9nb9Br6qmi0