| Alexxx40383736 a întrebat:

Bună, nu știu ce sa mai fac, ce sa mai zic, simt ca nu ma place efectiv nicio fata sau măcar nu da impresia ca ma place sau asa, chestia e ca ii vad pe unii de 10 ani cu iubite și chestii iar eu imediat fac 15 ani și nu am avut o prietena chiar dacă mi-au plăcut câteva fete, pur și simplu acelea nu m-au băgat în seama, își băteau joc de mine, ma refuzau, nu pot spune ca sunt un băiat urat sau ca ma comport urat cu fetele ba chiar încerc sa le protejez, sunt destul de timid și uneori nici nu prea știu ce sa-i zic unei fete.Stiu chestia cu trebuie sa aștepți momentul potrivit și altele dar cat sa aștept, pana la 40 de ani? Dacă aveți ceva sfaturi aștept cu drag

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Crede-mă că mai ai destul timp. Nu ai cum să îți faci o relație la vârsta ta pentru că atât tu, cât și o potențială parteneră nu aveți maturitatea necesară pentru o relație. Mai bine încearcă să te dezvolți de acum, citește, învață cum să porți o conversație interesantă cu sexul opus, cum să te comporți ș.a.m.d pentru ca să fii cât de cât pregătit pentru o viitoare relație. Ți-aș mai spune să ai încredere în tine și să nu te schimbi pentru nimeni.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca esti atat de disperat in preajma fetelor, e clar de ce fug. Incearca sa legi prietenii pentru ca asa incep relatiile normale, nu cum vezi tu la copii.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci tu ai doar 14 ani si vrei iubita?
Nu crezi ca esti mult prea mic pentru asa ceva?
La 14 anisori iti faci o prietena, o cunostinta, o colega, dar nu iubite...ca alea se mananca cu sex, peste vreo 3-4 ani!
Esti la varsta cand ai examenul de capacitate, deci focus pe invatat si intrat la liceu, ca ai timp destul in viitor, sa-ti faci prietene si iubite.

| Alexxx40383736 explică (pentru Violleta2022):

Ma focusez pe învatat și abia aștept sa vina evaluarea deoarece în mare parte ma simt pregătit dar mai am puțin de repetat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexxx40383736):

Atunci, succes la examen!