| NGNATION a întrebat:

Deci povestea mea e in felul urmator, am fost cu o fata timp de 1 an jumate. dupa ceva timp a inceput sa se raceasca chestile intre noi a inceput sa iasa cu diferiti baieti si la un moment dat am prins-o cu altul. ne-am despartit... am fost total distrus. ea insemna totul pentru mine, dupa faza asta. toti mi-au zis las-o si agata altele culcate cu ele... "o sa uiti de ea", asta am si facut am iesit cu o fata, doua, trei, patru. desi nimeni nu o poate inlocui, si uite-ma azi tot aici dupa aproape 1 an, intr-o relatie cu alta fata de 2 luni desi nu stiu ce e in neregula cu mine, nu pot sa mai iubescpe nimeni cum am iubit-o pe fosta ce ar trebui sa fac? dati-mi sfaturi. sa pot face ceva sa reusesc sa o pot uita odata.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ți-ar fi trebuit o perioadă singur în care să-ți revi și să-ți recapeți încrederea în femei și dorința să iubești. Da, te ajută altcineva să uiți fosta relație, dar nu atât de repede și nu oricine. Trebuie să fie cineva cu care să ai o anume conexiune cum ai avut cu ea. O să uiți în momentu în care o să apară acea fată. Tipa de acum nu e ce trebuie, de aia nu ai reușit să uiți deci mai bine nu-i mai consuma nici ei timpul că mă îndoiesc că o să ajungi s-o iubești dacă după 2 luni încă nu simți mai nimic și te gândești la fosta. Și totodată în caz de n-ai făcut, rupe orice cale de acces spre ea, orice îți amintește de ea.
Sărbători fericite! happy

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce făcea când ai prins-o cu altul? Ce s-ar fi întâmplat dacă după ce ai prins-o ai fi iertat-o? Erai acum cu ea. Acum învață să îți controlezi conținutul creierului. Sunt metode pentr asta, o să îți folosească și altă dată.

| NGNATION explică (pentru sadrian46):

Asta e ideea am fost inselat de ea de mai multe ori nu doar o singura data.

| sadrian46 a răspuns (pentru NGNATION):

Și dacă ai fost înșelat, ce rău ți-a făcut ție, poți să explici? Făcea și cu el, făcea și cu tine.

| NGNATION explică (pentru sadrian46):

Frate nu e vorba totul doar despre sex, iubeam fata asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru NGNATION):

Și care este definiția iubirii pentru tine? Când ai părăsit-o ai pedepsit-o și te-ai pedepsit și pe tine cu această ocazie. Dacă o iertai pentru ce a făcut ( sex cu altul, sau ce altceva?) acum erai cu ea. Astfel în definiția iubirii pentru tine iertarea nu își are loc. Apoi te miri de ce ți se întâmplă, frate!

| Sofer a răspuns:

Cum nu poti trece peste brothere? Gandeste. te-a inselat si si-o fi pus-o cine stie cu cati, nu ai niciun motiv sa te gandesti la cineva care nu te merita.

| NGNATION explică (pentru Sofer):

Yeah... mersi fain de sustinere!