| Dominicc a întrebat:

Deci prietena a zis ca vrea o pauza. ea nu e din zona cu mine, e mai departe si nu ne vedem des.
are scoala, apoi o mai ia maam ei la servici cu ea. apoi acasa se apuca de invatat pentru examene. nu stiu de ce sa hotarat ca intre noi2 sa existe o pauza. pentru ca uneori seara ii reprosam ca sa mai aiba timp si pentru noi sa vb si din astea. SUNTEM "IMPREUNA" de 8 luni si 1 saptamana. La inceput a jurat adica am jurat am2 ca nimeni si nimic nu ne va desparti a jurat ca ma iubeste enorm, ca cu mine va ramane si etc.
A ajuns sa se duca si al biserica sa imi jure aceste lucruri mai ales ca cu mine va ramane. pentru ca eu stau prost cu increderea. dar am inceput sa o cred.
in ultimile 2 luni incepuseram sa ne certam mai des seara. nu mereu dar,
ieri seara mi-a cerut o pauza. a zis ca asa e mai bine pentru am2. ca o sa devenim mai buni mai intelegatori si din astea.
cat va dura pauza? mi-a zis ca pana atunci cand va simti ea ca m-am schimbat si atunci va pune stop pauzei. i-am readus aminte ce a jurat.(nu mai puteam, aveam lacrimi in ochi) pentru ca fara ea nu pot sta.

apoi aseara am incercat sa o mai sun, imi dadea ocupat nu mai vroia sa raspunda zicand ca e maam ei lg ea si ca s-a saturat sa o vada ca plange si sufera.
nu am mai insistat.
de dimineata i-am dat mesaj ca nu pot sta fara ea. chiar nu pot. simt nevoia sa o sun sa vorbim sa ii zic ca o iubesc. dar nu ma lasa. imi da ocupat.
mesajele mi le citeste dar rar si ff rar imi zice :te rog nu insista, asa nu rezolvi nimic. am nevoie de intelegere si de pauza asta. te rog mult, Te iubesc dar intelegema.
asta imi da

azi la 2 am sunat-o si abia araspuns. mi-a zis la fel.

sa o las sa decida timpu. sa se linisteasca apele si nu mai stiu, nu mia mai zis ca ma iubeste nu nimic. a zis ca e daramanata psihic.
apoi bun am inchis am2.
apoi m-a sunat taicaso. ca cica de ce insist cu telefoanele si mesajele cadaca fata a zis sa o las sa o las. si alte din astea.
i-am zis ca o iubesc si ca nu pot sta fara ea.
a zis : off off o iubesti" si daca are d invatat de ce nu o lasi? - faza e ca eu am stabilit o ora in care sa vorbim.

cand are de invatat invata nu o deranjez dar acum sau aduncat multe
(ea nu cred ca stie ca m-a sunat taicaso deoarece ea e la servici cu maicasa si taicaso acasa) nu cred ca i-a zis ca i-am dat sms-uri azi la scoala.
nu stiu ce sa mai fac.

imi e dor cumplit de ea. Sper sa-si revina.

ce credeti? isi va reveni curand? am gresit? cat va mai dura?sad
nu pot sta fara ea.
cum sa fac sa ii demonstrez mai repede? i-am zis tattalui ei sa ii transmita ca o sun duminica. sper sa-i spuna
rog raspunsuri si sfaturi serioase.
cat mai multe.
dau fundita.

Răspuns Câştigător
| irina_4793 a răspuns:

Esti disperat si dependent de ea! Ea te iubeste, tocmai de aceea a luat aceasta decizie.Incearca sa nu o mai suni deloc si nu astepta sa te sune, concentreaza-te pe viata ta personala, iesi cu prietenii tai, ocupa-te de pasiunile tale, de hobby-uri.Cand ea te va suna, bucura-te ca o auzi si atat(daca esti disperat nu-i arata si ei asta ca va fugii de tine)tu iti vezi de viata in continuare si restul vine de la sine.Incearca sa te controlezi si sa te vindeci de dependenta de ea daca o vrei inapoi, altfel nu vei rezolva nimic.Chiar daca te iubeste o vei pune pe fuga cu comportamentul asta al tau si nu vrei asta.Nimanui nu-i place o pers care sa fie disperata si fara personalitate.Mult succes si sa auzim de bine!

21 răspunsuri:
| Dominicc explică:

Daca as putea fi indiferentsad mor de doru ei. abia ma pot abtinesad

ea nu da nici un mesaj nimic... nu stiu ce sa mai fac...sunt ca si distrus. am o stare de tot cc sad

| Dominicc explică:

Oare cand va vedea si cand va veni inapoi.crying

| Dominicc explică:

Nu pot iesi in oras. nu am asa starea. nu pot sa imi vad de viata numai de-a mea. o am si pe ea...

| Dominicc explică:

Am ajuns la epuizare, disperare. am ajuns sa plang. eu ca baiat,
am cedat, atata de mult o iubesc.
sper sa nu ma tina mult pentru ca nu rezist.

trebuie sa imi gasesc ceva sa imi revin

| Dominicc explică:

Te cred... o sa incerc...

aici am mai prins si eu putina vointa.sad

va multumesc

| Dominicc explică:

2 saptamani?sad atata credeti ca va sta asa?sad isi gaseste pe altu...

| Dominicc explică:

Offf... jur ca imi e tareeeeeeeee greu dar incerc sa nu o mai caut...

| Dominicc explică:

Nui pot da fundita lui @irina sad ii multumesc enorm...

si la toti.

| Dominicc explică:

O sa incerc sa-mi revin. credeti-ma. uneori e prea mult pentru un om. il pune cineva la incercare mai mult decat poate duce. in cazu meu...

ma distrus sad dar o sa-mi revin. trebuie neaparat.

| Girlslovelife19 a răspuns (pentru Dominicc):

Intrebare cum stau lucrurile acum mai esti cu ea? au trecut 2 ani. scuze daca ti se pare aiurea intrebare mea. dar mi se pare f trist la ce te supune fata asta.

| Dominicc explică (pentru Girlslovelife19):

Sau schimbat multe.

Inca zambesc cand citesc prin ce peripetii treceam atunci sau. am trecut?

O lectie invatata, si un pas inainte! Nimic nou in legatura cu ea, nu maid Dezgrop morminte.

Fiecare cu al lui, am rupt legatura brusc.

Tampenii de-ale mele.

Au trecut 2 ani. Multe lucruri schimbate.

Acum incerc sa urc o mica afacere pe net. Dezvoltare personala si multe alte lucruri interesante.

Numai bine!

Konnstantin

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai daca ea vrea o pauza asteapta un timp sa vezi ce face in continuare. Nu o sufoca, stiu ca iti e f greu mai ales ca o iubesti, lasa-i spatiu, timp de gandire, fi un pic mai indiferent.
Si in legatura cu faptul ca nu va vedeti des, asta nu e ceva grav mai ales daca e ocupata, de ex si eu cu prietenul meu ne vedem doar de 2 ori pe saptamana si e f bine si asa.
Sper sa se rezolve problema ta!
happy

| SweetPrinces a răspuns:

Mda am citit cu atentie ce ai scris si sincer la fel mi s-a intamplat si mi-e mi-a cerut o pauza de o luna, a trecut luna aceia a mai cerit o luna si mi-am luat inima in dinti si i-am cerut eu o pauza pentru totdeauna, pentru ca el in pauza aceia se intalnea cu altele iar eu plingeam ca fraiera, am suferit f mult atunci slabisem 13 kg si nu imi pare rau chiar ma bucur ca mi sa intampla asa de atunci au trecut aproape 4 ani si sunt de 3 ani si jumatate cu un alt baiat ne iubim f mult suntem de nedespartit este f cuminte. iar sfatu meu este sa iti iei si tu inima in dinti si sa nu o mai cauti un timp nu o mai suna ast sa vezi ce se intampla fa-ti un pic de cap si iti va trece pentru ca se pare ca domnisoara este cam nehotarita nu stie ce vrea de la viata fa asa cum zice ia stiu ca nu e usor dar fi si tu mai orgolios ca doar esti barbat nu? daca te iubeste cu adevarat te va cauta sau poate doar te cauta ca ii este dor de tine nu ca ar vrea sa mai fie cu tine offf sincer te cred e tare greu dar trebuie sa fi tare sa nu te arati la nimeni ca suferi nu te injosi eu te cred imi pare rau pentru tine iti doresc sa fi tare sa treci usor si cu bine peste asta succes sau cine stie poate gasesti si tu alta fata care sa te iubeasca sincer si sa stie ce vrea de la viata bafta

| irina_4793 a răspuns:

Trebuie sa iesi ca altfel o sa devi deprimat si o sa dai in depresie si nu e bine.Iesi cu colegi de-ai tai sau prieteni, vb cu familia ta despre asta, te vei descarca si o sa te simti mai bine.Si nu te mai intreba cand, iti faci mai mult rau.

| irina_4793 a răspuns:

Plangi in continuare, descarca-te si in timpul asta vb cu cineva apropiat(in afara de ea)care sa fie langa tine pentru ca ai nevoie.Gandeste optimist si totul va fi bine, crede-ma vb din experienta. Te pup si fii tare!happy

| irina_4793 a răspuns:

Multumesc claudiu pentru gest happy asta inseamna ca stii sa apreciezi. Dar mie imi este indiferent daca primesc sau nu.Eu sper din tot sufletul sa iti fiu de folos si tie si celorlati.Ganduri optimiste!

| mariapow a răspuns:

In primul rand calmeaza-te. Nu o mai bate la cap cu atatea telefoane si sms-uri lasa-o in pace macar 2 saptamana. Acorda-i un timp. Sunt sigura ca va veti impaca dupa ce am citit mica pvestioara despre voi si chiar as vrea sa stiu cum decurg lucrurile. dar rept; sunt sigura ca va impacati voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei in probleme din astea fata se desparte de tot imi pare cumplit sa-ti spun, dar asa e sa speram ca va fi impreuna cu tine din nou dar trebui sa fi mai indifirent, spune-i doar ceau cand o intalnesti in oras, nu te mai uita dupa ea asa poate o sasi revine daca vrei sa mai vorbima adauga-ma champ_parkour

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai papucii...nu fi prost...si apoi o sa vina ea ca un catelus la tine

| Augustinn a răspuns:

Claudyu daca vei face cum a zis irina ai toate sansele sa fie a ta mai departe, da daca continui cum ai spus mai sus crdema ca o poti pierde.credema.totul o sa die bine ai sa vezi.bafta

| Augustinn a răspuns:

Claudyu lasa tu fundita ceia ca in caz de urgenta nici la WC nu e buna, eu cred ca la tine acum nu e problema cu fundita si nici numai pomeni de ea ca chiar ma enerveaza, eu nu-s demult pe TPU dar am vazut deja ca cum dai fundita cuiva numai vezi raspunsuri la intrebarea ta.

Eu tot sunt patit si dupa raspunsurile irinei la fel e patita si ea, sunt atitea de explicat dar nici nu ma duce capu cum sa redau ca sa ma intelegi de aceia am spus pe scurt ascult-o pe irina.

Eu nu stiu daca irina are nevoie de fundita mai ales acum la problema ta, da chiar de are nevoie eu o rog sa-mi raspunda prin 'da' sau 'nu' si eu acum pun o intrebare pe TPU...mai departe stiti voi deamu ce o sa fac...