| forever4u a întrebat:

Deci..sunt cu un baiat de o saptamana si ideea e ca eu am vrut si vara trecuta sa fim impreuna dar el mi-a zis ca el voia altceva vara trecuta.Ma rog si acum a zis ca vrea o relatie serioasa etc.Asa el a fost cu o fata acum 2 ani dar dupa ce s-au despartit au mai tinut legatura si ea ieri l-a sunat si l-a intrebat daca e cu mine si el a zis ca da si ea i-a inchis telefonullaughingsi mie mi-au mai zis altii ca ea inca tine la el si ca vrea sa se impace cu el...si eu am vorbit cu el despre chestia asta si a zis ca sa nu ma iau de ea sa ii zic ca sa nu-l mai sune sau sa ii zic ceva ca dupa aia ma cert cu el.Si nu stiu ce sa fac adica mie imi e frica ca el o sa se desparta de mine ori din cauza ca sunt geloasa ori ca o sa vrea sa se impace cu aia.Prietenii imi zic sa mai astept putin, dar problema e ca nu sunt o persoana care are multa rabdare...

Răspuns Câştigător
| Loreley07 a răspuns:

Tie iti lipsesc foarte multe informatii in cadrul unei relatii de cuplu, am observat asta inca de cand ai inceput sa scrii intrebarea.Nu te supara, dar cu totii avem nevoie sa invatam cat mai mult nu e nimic rau sa nu stii, dar te autosabotezi atunci cand te gandesti ca daca se desparte de tine si se impaca cu aia ca daca nu mai stiu ce.Ideea e ca nu trebuie sa fii geloasa si posesiva, barbatii urasc asta si vad disperarea femeilor mai mult de cat isi imagineaza acestea. Este foarte important sa fii langa el si sa te comporti ca si cum nici nu stii de fosta lui prietena si totul este ok. Cu gelozia nu faci decat sa il indepartezi de tine si sa sfarsesti in lacrimi. Dacavezi ca ai fost alaturi de el si el a ales-o tot pe ea este important sa te gandesti ca nu te merita.Mai sunt multe de spus si ma tem ca nu mai termin, sper ca te-am ajutat happy

| forever4u explică (pentru Loreley07):

Ai dreaptate, imi lipsesc multe informatii.Si ai dreptate dar e greu cand toata lumea vine la mine si imi zice "auzi da stii ca aia(fosta lui prietena) inca tine la el si vrea sa se impace cu el?".Si da am incercat sa nu mai ii zic nimic de ea si sa fiu posesiva, dar mi se pare greu.

5 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Gelozia MEREU o sa strice relatiile dintre doi oameni! Care e problema ta ca-l suna? Doar nu iese cu ea, nu o saruta, nu se tine de mana cu ea.Si dupa un divort chiar doi oameni pot ramane prieteni daca nu mai exista sentimente.Nu poate fii tinut sub papuc de tine si nici nu o sa fie din ce ai scris ca il deranjeaza atitudinea ta.
Da, poate e adevarat ca ea vrea sa se impace cu el dar asta nu inseamna ca si el vrea.Eu zic sa o lasi mai usor cu prostiile astea de copii ca nu-si au rostul!

| Zabbyel a răspuns:

Invata acum sa ai rabdare happy
daca il bati mult la cap poate o sa iti de-a papuci laughing si se duce la cealalta

| OchiiCaprui a răspuns:

Dupa cum sta trebuie, asi zice sa mai astepti putin... Poate aia o sa-si dea seama sal lase inapace..Parerea mea

| Cosmin_Ady_1997 a răspuns:

Draguto daca vr sa ma asculti ma asculti daca nu nu asta a fost
zi sa mai astepte 2-3 saptamani si vezi daca mai tine la fosta daca vei ca are o fata dinaia de indragostit cand vb cu ia inseamna ca o se inpace daca vezi ca nu prea are pofta sa vb cu ia nu mai are nimic cu ia