| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt fata, am 16 ani, iar el are 19. Eu nu mai sunt virgina din cauza unui viol, nu vreau sa dau detalii. Iar el cand m.a cunoscut era virgin. Pentru ca nu a vrut sa o faca cu niciuna din fostele sale. Nu a simtit nevoia. Si cu mn a simtit nevoia sa o facem. Si totul a fost asa de frumos lasand la o parte ce am patit in trecut. Si relatia merge foarte bine, suntem impreuna de jumatate de an. Ma iubeste din tot sufletul lui. pentru el am fost dragoste la prima vedere. Iar el pentru mine e totul. Exista vreo sansa sa isi doreasca alta fata? Sau sa se plictiseasca de mine? Avand in vedere ca sunt in depresie si plang din orice, imi este tare frica sa nu il pierd. Orice sfat e bine venit. Fiecare parere o voi citii cu atentie. Va rog sa detaliati raspunsurile si sa spuneti ce sa fac. Cum sa fac, cum sa-l atrag mai mult, si daca are importanta ca am fost prima cu care a facut dragoste.

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Fiecare dintre noi avem un trecut,fie ca e unul frumos sau mai putin frumos nu mai conteaza,de asta e trecut, nu poti pierde ani importanti din viata gandindu-te la ce a fost, ci la ce este si ce are sa urmeze, imi pare tare rau pentru cele intamplate.
Are importanta ca tu ai fost prima, el avand si 19 ani ceea ce arata in mare parte ca nu e un baiat care isi doreste de la o fata doar acest lucru, el nu va uita niciodata ca tu ai fost.Ti-am fosrmat un atasament foarte puternic fata de el, un atasament care deja pot zice ca depaseste iubirea, ceea ce te face sa il iubesti si sa ti la el foarte mult, asta inseamna sa iubesti.Cat despre el,daca te iubeste cu adevarat nu il va nemultumi ca tu plangi,ca poti avea anumite toane,pentru ca e de inteles,in primul rand esti fata, daca va trebui sa 'suporte' sau sa nu ii convina anumite lucruri, se va obisnui si intelege. Nimic nu e sigur in viata, dar sunt sanse sa va puteti trai toata viata unul langa altul, si nu is sanse mici ci poate mai mari de 50%. Atunci cand il iubesti pe cel de langa tine, nu te vei plictisi de el in niciun caz, daca mergi undeva tot la el iti va fi capul intr-un fel sau altul, in ambele cazuri.Chiar daca o sa se mai uite la alte fete gen pe strada sau oriunde,e ceva normal asa e creata natura umana, asa suntem, asta nu e ceva rau, nu inseamna ca nu te iubeste la fel de mult, pentru ca o face daca e sa te iubeasca cu adevarat.Nu se va plictisi de tine daca e asa, nici acum, nici peste ani, si cred ca tu il atragi deja si fizic da' si sufleteste.Nu is eu expert in psihologia sa ii spun asa - a iubirii, dar pare a fi o relatie frumoasa care va dura.Ai grija de el,si atunci cand nu mai poate, e la pamant, are zile mai proaste sustinel, fi langa el si arata-i ca esti acolo si cand nu e bine, si sper ca totul sa fie oke pe viitor.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

El e la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, in studentie este foarteprielnic sa aiba diversitate sexuala si exista sanse sa renunte la tine

| RAY a răspuns:

Depinde daca te plangi non stop o data se va satura de tine si te va lasa sau gaseste intre timp pe alta,vad ca deja tu ai o frica ca il pierzi, banuiesc ca esti geloaza, iubirea e trecatoare azi te iubesc maine iubesc pe alta etc iubirea e o stare de halucinatie, iluzii, dezamagire, cum scria cineva de mai sus e o stare de visare, ratiunea e cand esti trezit nu adormit, vezi sa nu faci chesti irationale din cauza lui

| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum ti-a transmis TheLoveDoctorr nimeni nu poate prevede sau garanta cat va dura relatia cuiva. Trebuie sa fii pregatita si pentru posibilitatea ca la un moment dat sa se produca o eventuala despartire. La fel de bine s-ar putea ca dragostea voastra sa reziste pentru toata viata. Iti doresc multa fericire.

| mihai69 a răspuns:

Nu are mare importanță dacă ai fost prima lui parteneră de sex. La băieți chestia asta contează extrem de puțin comparativ cu același lucru la fete.
Cât timp e cu tine, probabil că nu va dori o altă fată, având în vedere și trecutul său (dacă a fost sincer).
Așadar, caută în primul rând să nu-l „sufoci" cu dragostea ta. Poartă-te firesc, fără scene, scenete și exagerări, ori explozii de gelozie. Un gest frumos din când în când e binevenit. Ne plac surprizele...winking
Și nu te chinui să-l „atragi mai mult"! E o vorbă, foarte adevărată: mai binele e dușmanul binelui!
Rămâneți așa cum sunteți acum, e cel mai bine!

| Oana92 a răspuns:

Nu te mai gandi la ce ar putea sa se intample, traieste momentul. Se poate plictisi de tine maine, peste 35 de ani sau niciodata. La fel de bine tu poti cunoaste maine un alt baiat pe care sa ajungi sa il iubesti mai mult. Nimeni nu are cum sa stie ce se va intampla, de asta e bine sa traiesti in prezent.

Ai trecut prin multe, poate nu ar strica sa discuti cu un psiholog. Te-ar ajuta mult!

Nu uita ca el te place pentru ce esti, nu incerca sa te schimbi happy

| Goete a răspuns:

Daca traiesti cu temoarea ca te va lasa, se va intampla. Gandeste pozitiv, permite-ti sa fii fericita cu el si vei iradia fericirea in relatia voastra, nu frica... Prinde-l de mana si scoateti-va pantofii, unbland 5 minute desculti in zapada, apoi dardaiti impreuna punandu-va pantofii, surprinde-l cu un bilet la spectacolul Apusul Soarelui si orice nebunie care nu lasa loc monotoniei e bine venita. Inclusiv in plan sexual. Cu surasul tau pe buze el nu va dori sa se separe de tine; dar orice se intampla are mereu partea sa buna. Iti doresc multa fericire si daca doresti sa vorbim mai mult (spui ca esti intr-o depresie), iti stau la dispozitie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ASta se poate intampla oricui, nu neaparat tie. Sunt persoane pe lumea asta care chiar au facut pe dracu in 4 ca sa fie "perfecte" si tot el / ea i-a parasit. Inceteaza sa te intrebi " daca, daca" si vezi-ti de prietenia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Visele sunt frumoase, dar noi alegem când să ne trezim. Bucurăte din plin că, te iubește.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta ca el nu a vrut sa o faca cu niciuna dintre foste e din ciclul "Mos Craciun exista". Pentru binele tau sper sa nu fi profitat de tine si de faptul ca esti instabila emotional ca sa-si inceapa viata sexuala.

Si daca il pierzi mai exista si altii, nu deveni dependenta de alte persoane. Daca ii permiti altcuiva sa devina motivul existentei tale vei avea o problema mare in momentul in care motivul existentei tale va disparea din viata ta.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sunt sanse ca el sa te paraseasca, si fie ca iti place sau nu, odata tot se va intampla.Deci mai bine traieste momentul si pune-te pe tine pe primul loc.