| SergiuAndrei1995 a întrebat:

Deci sunt impreuna cu prietena mea de 6 luni totu era foarte ok, eu m-am dus intr o excursie de 2 saptamani si prima zi cand am plecat ea s-a sarutat cu alt baiat totu era ok si nu am aflat nimic...iar eu cand am venit din aceea excursie am intretinut relatii sexuale cu fosta mea fara sa stiu ca ea m-a inselat si i am recunoscut greseala mea aceasta faza s-a intamplat in a 3 - a saptamana de relatie iar dupa aceea am aflat dupa 5 luni ca ea s-a sarutat cu alt baiat cand am fost plecat de la alte persoane ea nu mi-a recunoscut, si in final a recunoscut ca e adevarat dupa ce am tras de ea mult timp si is foarte dezamagit ca ea nu mi-a recunoscut fapta ei, iar ea vrea sa se impace cu mine iar eu nu vreau cu toate ca ea mi-a iertat faza cu fosta mea nu mi se pare corect ca am trait in minciuna, ce ar trebui sa fac? iar am si lovit-o si tot ea vrea sa ne impacam da eu pur si simplu nu pot sa trec peste asta da totusi o iubesc ce e de facut? un sfat va rog frumos

Răspuns Câştigător
| Creierash a răspuns:

Este alegerea ta daca o parasesti, sau daca ramai cu ea; ambele variante sunt juste. Este alegerea fiecaruia cat vrea sa lase de la el, cat de tolerant sa fie. Ai suficiente motive sa o parasesti, ai suficiente motive sa ramai cu ea. Alegerea este doar a ta, si nu exista o alegere gresita in acest caz.

| SergiuAndrei1995 explică (pentru Creierash):

Ai dreptate am gresit amandoi si am putea incerca sa construim relatia din nou

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faptul ca ai si lovit-o conteaza foarte mult. Daca pe ea nu a deranjat-o, ori te iubeste prea mult (?) ori e prea proastă. Scuze dar asta e.

| Emilian65 a răspuns:

Cum o iubesti daca tu ai inselat-o cu fosta? Ce este mai grav: un sarut cu un baiat sau un inselat cu fosta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a tinut un sarut secret cu atata devotament stii sigur ca daca s-a culcat cu altul nu vei afla niciodata de la ea. Daca vrei sinceritate va trebui sa-ti faci un prieten bun, femeile nu sunt recunoscute pentru aceasta trasatura.

| Aika十六 a răspuns:

Un sfat ar fi sa devii din prostul care esti acum un barbat adevarat. Gandeste-te serios la ce e de facut daca tu chiar crezi ca langa fata asta va fi ceva atunci impacate cu ea. Oricum amandoi sunteti niste nataraii. big grin

| 私は日本が大好き a răspuns:

Tu trebuie sa ai raspunsul, daca o iubesti cu adevarat va ve-ti impaca, stiu ca nu e corect ce a facut ea, dar nici tu nu ai facut bine, practic amandoi ati gresit.

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Ciorba reincalzita de prea multe ori nu mai are acelasi gust o zic din proprie experienta daca reusiti sa treceți peste toate fazele de inselat fara sa ca scoateți ochii ca tu ai gresit nu ca ba tu mai mult atunci o puteti lua de la capăt, daca nu mai bine o terminati de pe acum ca sa nu regretati pe urma ca a fost o pierdere de timp

| Adromos a răspuns:

Sentimentele adevarate vor iesi la iveala si atunci vei simti cu adevarat ce trebuie sa faci