| Ale_4001 a întrebat:

Deci, totul a inceput cand prietena mea cea mai buna mi-a dat id-ul unui bun prieten de al ei, spunandu-mi ca merita sa ma imprietenesc cu el, caci e foarte de treaba. Asa am si facut. Am ajuns sa fim aproape cei mai buni prieteni [din perspectiva mea, cel putin]. Apoi, am aflat ca si el merge la un anumit concurs [in alt oras] si am spus ca o sa ne intalnim acolo si o sa ne continuam discutiile, insa nu am avut timp, din cauza stresului provocat de acel concurs si a programului incarcat. Apoi, intr-o seara, l-am rugat pe antrenorul nostru sa ne duca la un mall. Pe cand ne pregateam sa plecam, primesc un msg de la baiatul respectiv, care imi propunea sa ne intalnim in oras. A tot insistat dar eu mi-am cerut scuze si am spus ca seara urmatoare. Asa s-a intamplat. Seara de dupa, am iesit impreuna, dar eu credeam ca este asa... din prietenie, cum eram buni prieteni. Chiar dupa ce ne-am salutat, a spus: Ne tinem de mana? Eu am ramas socata si am spus ca nu, deoarece era pre devreme. Apoi, dupa plimbare vrut sa ma sarute si l-am refuzat, deoarece mie nu imi placea de el. I-am spus ca mai incolo. Apoi, cand am ajuns in camera mea, pe cand sa ma culc, imi trimite un msg : Scuze dar nu vreau sa fiu nesimtit. Nu pot sa stau cu tine pentru ca nu esti genul meu. Am ramas putin socata si am incercat sa scot de la el motive si detalii dar nu am reusit. Apoi am inceput sa tin la el si am pus-o pe prietena mea cea mai buna sa il intrebe mai multe iar el i-a raspuns: Doamne, ce obsedata e aia! Apoi am incercat sa mai vb cu el pe mess dar nu imi raspundea. Acum l-am uitat si nu mai simt pentru el nici cat simteam la inceput. Am facut eu ceva gresit? Vreau ceva sfaturi in privinta asta. Am facut bine ca l-am refuzat? dau funda! :*:*

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu pot sa zic ca ceea ce ai facut tu, a fost gresit... E bine ca nu te-ai grabit sa accepti sa te sarute, mai ales daca nu il placeai. El ti-a spus ca nu esti genul lui, crezand ca nu ai acceptat sa te tina de mana sau sa te sarute pentru ca esti timida. Nu mai insista, ca ai vazut ce nesimtit e. Nu trebuia sa te numeasca obsedata, doar pentru ca incercai sa repari ceva ce credeai ca ai facut gresit. Obsedatul este el, pentru ca ti-a propus sa va tineti de mana fara sa fiti combinati. Si repet, ai facut bine ca l-ai refuzat!

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca ai gresit cu nimic. Nu se pune caruta inaintea boilor, nu-i asa? Este o prostie sa crezi ca, stand pe messenger 1/2 ora in doua, trei seri, ajungi sa cunosti un om. Normal mi se pare ca, dupa aceste intalniri virtuale, sa mai fie doua-trei intalniri, "pe bune", in care sa va cunoasteti, in prima nici nu poate fi vorba de un contact fizic, ma rog, nu intotdeauna.
Domnul fie cu tine.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai făcut bine că l-ai refuzat pentru că dacă tu nu ţi-ai dorit o relaţie cu el care să se evolueze aşa rapid nu avea sens! E bine ce ai făcut cel puţin din perspectiva mea. Ţi-a dat mesajul ăla probabil pentru că nu a putut accepta ideea de a fi refuzat există persoane de tipul ăsta. El dorea ca totul să fie mai rapid şi tu nu ai fost aşa cum îşi închipuia el. Nu avea sens să-l mai cauţi pentru că e clar că nici tu nu eşti "genul" lui! Mai sunt băieţi, stai liniştită! Baftă!

| ATHOS a răspuns:

Da draga mea, ai procedat bine. Baiatul voia sa ajunga in patul tau in acea noapte. Nu trebuie sa-ti para rau.
BAFTA!

| andradat a răspuns:

Vroia doar sa fie cu tine. E de apreciat ca inca mai exista fete intregi la cap in zilele noastre. Ala era un prost bine ai facut prima oara ca l'ai refuzat. happy

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Ai facut foartee bine ca l-ai refuzat pe tipul ala, nu te iubea vroia sa fie cu tine asa la misto sau din alte motive, a profitat de naivitatea ta, eu cred ca si fata aia care ti-a dat id-ul are vreo legatura adica poate ti l-a dat intentionat, vroia sa isi bata joc de tine.Altadata sa ai mareee grija cu cine te imprietenestiwinking

| devilll a răspuns:

Adica a vrut sa te tina de mana dupa aceea a vrut sa te sarute si nu ai fost genul lui
da ce a vrut sa te bage in pat ca sa fii genul luilaughing
doamne ce oameni
lasa-l nare rost

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Nu! Ai gresit total.Nu trebuia sa'l respingi, el acum crede ca esti doar o obsedata si doar o copila.Nu trebuia sa faci asa, ii spune'ai si tu ceva ca de ex: "Mai vedem!". Si cand vrea sa te sarute nu trebuia sa'l respingi ii spune'ai ca nu esti pregatita, si cu intalnirile.Nu stiu ce sa mai zic despre asta.

O zi placuta!

| Annye_2425 a răspuns:

Cand a vazut ca l ai refuzat trebuia sa faca si el fatalaughing"ce obsedata e aia:o" oh go on ai facut foarte bine ca l ai refuzat

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Ai procedat corect si se pare ca nu i'a placut ideea de a fi refuzat si astfel a zis ca esti u obsedatalaughingchiar nu cred ca ai dc sa regretihappy

| vivigirl a răspuns:

Ce tare laughing. el vrea sa te tina de mana, sa te sarute.si tot el sare tantos ca e nevinovat si ca tu ai vrut asta laughing. Eu zic ca ai facut bine ca l-ai refuzat.vad ca e genul de baiat care se plictiseste repede si se da victima mereu. Acum daca nu mai tii a el pentru ce iti bati capul si te complici atata? Eu nici in seama nu l-as mai baga pentru ce a spuswinking cica: "Doamne, ce obsedata e aia!" laughing eu sincera ii dadeam o palma. Dal incolo de nesuferit.vezi-ti de viata ta.si poate iti gasesti pe cineva potrivit happy.

Numai bine! kiss

| vazelin a răspuns:

Eu zic ai ai gresit! daca nu vroiai sa fi cu el trebuia sa ii zici de cand a vrut sa te ia de mana ca vreti sa ramaneti prieteni etc. dar la sarut era cam tarziu si refuzandu-l el s-a rusinat (gandeste-te sa fi tu baiat si sa iti placa o fata sa vrei sa o "combini" si sa te refuze asa "rece")!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a vazut ca l ai refuzat trebuia sa faca si el fatalaughing"ce obsedata e aia:o" oh go on ai facut foarte bine ca l ai refuzat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, lol, normal ca ai facut bine. A vazut ca nu ii merge si gata. Daca te placea/iubea, te accepta asa, dar ma rog asa ceva mai rar.

| PapiPitika a răspuns:

Bunahappy Nu ai facut nimic gresit, dar asa sunt baietii. Lui i-a placut de tine si faptul ca l-ai refuzat i-a ranit mandria de "barbat" si spunand ca esti obsedata s-a scos, dar de fapt s-a autocaracterizat. Nu suporta esecul si atunci spune o minciuna ca si cum el arr fi victima.
Dupa astea cred ca nici nu ar trebui sa-l saluti. Nu meritawinking