| NuVreauSaTeAud a întrebat:

Deciii am o mica problema. Sunt cu un baiat de ceva timp imi place foarte mult de el si si lui de mine, deocamdata nu e iubire asta e clar pentru ca e prea scurt timpul ca sa zicem ca ne iubim, dar e foarte distant. In general in pauze sau dimineata cand ne vedem(suntem la aceeasi scoala) nu prea stam impreuna ca si cum am fi iubiti, suntem ca si doi amici, cand suntem doar noi doi e altfel suntem mai apropiati. Eu nu sunt obisnuita ca prietenul meu sa fie distant cu mine, adica in general toata atentia iubitului meu era acaparata de mine, necontand parerile celor din jur. Si prietenii lui au observat ca e distant si mi-au spus-o si ma intreaba mereu daca avem ceva probleme. Mi-e frica sa nu ne despartim pentru ca tin foarte mult la el. Deciii ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Teo_4002 a răspuns:

Poate ii este rusine de profii puppy dog eyes si eu sunt intr.un fel ca tine blushing intr.o situatie de gen. Stiu cum e :* Poate nu vrea sa afle toata scoala. Sau sa vada profesorii cevaa big hug daca, cand sunteti doar voi doi iti da atentie numai tie. e binee. nu`ti fa griji love struck

3 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Eh,nu ai dc sa iti faci griji atat timp cat at cand sunteti singuri iti ofera toata atentia din lume,fa si tu primul pas,du-te la el si ia`l de mana zambeste`i si ofera`i un pupic,nu o sa zica nimeni nimic, cu sigurantsa ii e rusine de colegii mei, si eu sunt asa.recunosc,sunt intr-o scl noua cu iubi meu care e cu 2 cls mai marelaughing si cum abia mi-am cunoscut colegii prefer sa fiu mai discreta, insa ma sarut cu el. aproape tot timpu, dar nu ff lipiti unu de altu sau.mai stiu eubig grinSa ai tupeu "sa sari" tu pe ellaughing

| VonStauffenberg a răspuns:

Pai testeazal sa vezi daca mai tine la tinewinking...dar daca dupa scoala va intalniti nu e mare problema,pentru ca se teme sa nu faca misto alti de el ca sta cu o fata sau asa ceva. Daca ii place sa te aiba in companie nu o sa va despartiti, nu il lasa sa se plictiseasca cand sunteti impreuna, vb ceva interesant sau asa cevawinking.bftwinking

| MerisorulDulce a răspuns:

Sa vorbesti cu el deschis, cand sunteti singuri si sa-l intrebi de ce e asa distant.