| anonim_4396 a întrebat:

Dilema - Curiozitate

Am citit pe diverse forumuri numai verzi si uscate despre sangele in urma primului contact sexual la fete. Ce se intampla cand nu apare nici picatura de sange?

Deci o fata virgina are primul contact sexual, nu curge, are de 2-3 luni contacte sexuale regulate, de 3-4 ori pe saptamana si tot nu s-a vazut nimic. Ce se intampla?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla nimic anormal. Cam 20% din femei nu sangereaza la deflorare. Exista, in mare, 3 cauze:
1. himen elastic, care se rupe abia la prima nastere vaginala.
2. himen absent congenital.
3. himen subtire si prost vascularizat care se rupe fara sa sangereze.
Oricine stie ca sangerarea la deflorare nu este obligatorie, asa ca nu e nici o problema daca nu apare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ti-am raspuns pe privat cu un link pe care nu am vrut sa-l vada toata lumea (copii)!

| Chimilica a răspuns:

Inseamna ca are himenul elastic. Adica va fi virgina toata viata sau poate la nasterea unui copil se va rupe. Succes!

| Any a răspuns:

Nu se intampla nimic pur si simplu himenul s-a rupt cand a facut sport sau altceva de aceea nu a curs sange.Se intampla la foarte multe fete.

| DAC a răspuns:

Cel mai probabil, are himenul elastic si inca nu s-a rupt happy

| GoldenBrau a răspuns:

Alte raspunsuri, raspunsuri mai subiective.din partea fetelor. voua va curs ceva?

| tomita2011tomi a răspuns:

1: himen absent congenital. 2: contacte sexuale repetate, concluzie, nu mai e virgina; daca esti tu cel in cauza nu mai astepta pana sa apara 2-3 stropi,

| tomita2011tomi a răspuns:

1: himen absent congenital. 2: contacte sexuale repetate, concluzie, nu mai e virgina; daca esti tu cel in cauza nu mai astepta pana sa apara 2-3 stropi.

| cata3333_3885 a răspuns:

Poate nu era virgina.laughing