| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica serie de intrebari.
Voi băietii cand ati facut o cu o virgină cum a fost? Larga sau strâmta? Dar dupa mai multe contacte sexuale?
Sa tinem cont ca fiecare se masturbeaza.
Sunt fete care sunt mai largi si care sunt mai strâmte?( Deci fiecare diferă?) ( Asa am citit)

Inainte sa-mi incep viata sexuală puteam sa-mi introduc pana la 1-2 degete max in vagin.
Iar cand am avut primul meu contact sexual, recunosc m-a durut putin dar nu a curs sânge, bănuiesc că era elastic himenul nu stiu.El sustine ca sunt larga si cred ca nu am fost atât de strâmta pe cat si.ar fi închipuit el la inceput.

Cei care au avut o viata sexuală activă, presupun ca ati facut o cu mai multe virgine, toate erau la fel?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca preludiul e ok si fata ok, se dilata destul de mult incat nici "stramta" si nici "larga" nu se mai potrivesc, pentru ca vaginul se muleaza efectiv pe penisul dezmierdator!
Deci e foarte relativ si nesemnificativ!
Nu himenul sau orificiul lui e cumva, ci vaginul, datorat elasticitatii peretilor vaginali si a secretiei lubrifiante!
Ultima virgina - asa a spus ea, nu am verificat nici cu lupa nici cu lampa! - a fost atat de uda, incat am intrat ca in unt! Nu am sa uit niciodata! Dar, firesc, nu i-am reprosat nimic! A vrut, a primit, a fost bine, mergem mai departe!
Repet, cat si cum e, depinde foarte mult de calitatea preludiului si a lubrifierii, dar si a dotarii masculului!

| RAY a răspuns:

Cand o femeie naste cum crezi ca e? cand o femeie e virgina? faza cu vaginul e ca e un muschi e elastic dar revina la forma initiala mereu, vaginul e foarte complex, faza cu bagatul degetelor normal ca se poate

| Violleta2022 a răspuns:

Ma face sa zambesc necunostinta ta, a voatra, a incepatorilor...
Ar trebuii sa stii ca vaginul femeii este "elastic" adica se dilata si se contracta fiind format din muschi, deci, nu se largeste si ramane asa, umezirea lui (cand este excitat), permite penetrarea fara durere si cu usurinta, de aceea percep baietii faptul ca ar fi mai larg vaginul, perceptie eronata binenteles.
Cat priveste faptul ca-ti incapeau 2 degete in vagin, inainte de sexul cu penetrare, este o alta explicatie, acela era himenul, membrana care se afla la intrarea in vagin, fiind inca nerupta. Si aceea se poate dilata, dar la un moment dat, dupa mai multe partide de sex tot se va rupe.
Acum, sa vorbim un pic de masturbat, voi credeti ca, daca va masturbati intens va mai creste penisul? Nu, va asigur ca indiferent cat ati trage de el, tot aceeasi masura va avea!
Cam asa este si la fete, indiferent cat l-ai folosii revine la starea initiala, vagin mic si contractat, pana ajunge sa se excite si se dilata, permitand penetrarea.

| vocea a răspuns:

Stramta o durea si daca ii bagam degetul plus ca sa te culci cu o virgina este cireasa de pe tort la un barbat, noua nu ne place doar ca e stramta si gesturile ei firesti de a te respinge atunci cand pui mana unde nu a mai pus nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cata "diplomatie" vorbesti despre lucrurile astea, acum serios "larga"? "sunt larga"? Himenul difera la femei, asta nu inseamna neaparat ca esti "larga", dar te rog nu mai folosi astfel de cuvinte si cine te place, te place asa cum esti tu nu trebuie sa conteze nimic altceva, cum ar fi vaginul, formele, fizicul si asa mai deaprte!

| orailibrail a răspuns:

Daca s-a jucat cu degetele făcând petting cu penetrare, in mai multe.intalnori normal va nu mai erai chiar asa de strimta.