| RoBeRTin321 a întrebat:

Doare cand ti-se rupe ata in timpul actului sexual? Si cam cat sange curge? Dau funda!.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ruperea frenului (ata popular) se poate produce doar in cazul in care acesta este atins de o anumita afectiune medicala sau in cazul unui act sexual sau a masturbarii prea dure/violente. Este un "mit" imbecil compet fals si aberant dar care in mod curios a fost insusit de multi ageamii, conform careia ruperea frenului ar reprezenta pierderea virginitatii in cazul barbatilor. Complet gresit deoarece prin acel fren trece un vas de sange important care conduce sangele necesar irigarii suprafetei fine si sensibile a glandului. Este consemnat stiintific si medical ca circa 80-85% dintre barbatii activi sexual traiesc si mor cu frenul putin alungit insa intact. In cazul in care totusi se produce ruperea acelui vas de sange, hemoragia difera de la caz la caz insa au fost si situatii cand a fost necesara interventia medicala de urgenta pentru a fi cauterizata rana in vederea opririi hemoragiei. In mod normal un fren sanatos va ramane intact aproape in toate cazurile. Sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu doare si nici nu curge mult sange.

| Mussette a răspuns:

Putin, ca doar nu faci hemoragie.

| seth2016 a răspuns:

Ata (fraul preputului) e acolo ca sa reziste si e destul de elastica. Asa ca sunt foarte putine sanse sa se rupa, chiar daca faci sex de 10 ori pe zi.

Analogia intre ruperea himenului la fete si ruperea fraului preputului la baiat e probabil rezultatul stupizeniei populare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se rupe tot timpul. 24/24. 7/7.12/12.

| Cosmin1983c a răspuns:

Nu doare ..pentru ca ata de care zici tu nu se rupe la toata lumea. de exemplu mie nu mi s-a rupt nimic si n am avut niciodata dureri ..depinde de la om la om

| yooras a răspuns:

Curge cam atâta sânge https://www.google.ro/......ps?/search