| PeAcE a întrebat:

Doare prima data?
De la multe fete am auzit ca le-au durut, dar unele au zis ca nu le-au durut.

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Depinde de fiecare fata! Toate suntem diferite la fel cum si baietii sunt diferiti! La primul contact sexual crede-ma ca ti-o zic din proprie experienta conteaza si cum te simti atunci inainte de a fi penetrata(mai pe romaneste daca esti excitata) daca te vei simti bine o sa fie totul ok si te vei bucura de momente unice pe care nu vei avea ocazia sa le retaiesti, si deci idea ar fi sa fie momente frumoase de care sa te bucuri! Nu te mai gandi la nimic lasa-te purtata de val si nu te va durea! Daca stai stresata si te tot gandesti :aoleuuu ma va durea tare ca ''x'' mi-a spus ca va durea nu rezolvi nimic si chiar te va durea! Ai rabdare si nu te grabi daca te doare spune-i iubitului tau sa fie mai tandru, sa te lase mai usor si se va rezolva el te va intelege fiind prima data la tine! Sper sa fie niste momebte placute pentru tine, la mine asa a fost cu toate ca si mie mi-a fost putin frica dar am lasat frica la o parte pentru ca imi iubeam enorm prietenul si el nu ar fi facut niciodata nimic care sa-mi faca rau mie, si chiar asa a si fost s-a purtat foarte frumos cu mine nu voi uita niciodata seara aia, si mereu se poarta frumos cu mine, e genul de baiat pe care mi-l doream si l-am gasit! Deci concluzia e ca fiecare fata e diferita trebuie sa ai grija si cu cine decizi sa-ti incepi viata sexuala si de asemenea ai grija de tine nu iti ruina viata -spune-i partenerului tau ca vrei sa fii protejata, eu asa am facut si desi el ca orice baiat nu prea a vrut l-am convins eu pana la urma! A fost frumos si amandoi am fost fericiti! Sper sa te bucuri si tu de aceleasi momente!

| Ирина19 a răspuns:

Asta depinde foarte mult de baiat, daca stie cum sa te 'ia'. Doare atunci cind esti foarte incordata si cind nu esti excitata destul, dar cel mai important e sa te simti relaxata.

| Lexy ♥ a răspuns:

Depinde de corpul fiecarei fete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe unele fete le dor si pe altele nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de scula laughing

| anca2260 a răspuns:

Daca cel cu care iti incepi viata sexuala are experienta, va stii el cum sa faca in asa fel incat sa nu te doara

| amyyyy a răspuns:

Asta sunt si eu curioasa:-s. cele mai multe fete au zis ca doare ca dracu de rau, altele.au zis ca nah...chiar delocoh go on.nu stiuthinking