| anonim_4396 a întrebat:

Dragi fete/femei ce categorie de băieți/bărbați vă atrage mai mult: cei care sunt sociabili, extrovertiți, transparenți, sau cei care sunt introvertiți, rezervați, și cu acel aer de mister?
Mie, a doua categorie. ❤
Dragi băieți/bărbați, preferați fetele extrovertite sau introvertite?
Misterioase sau deschise?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Le prefer pe cele introvertite, pentru ca cele extrovertite vor sa iasa in oras cu prietenii, si pe mine ma termina psihic interactiunile umane.
Nu-mi suport nici mie prietenii, cu atat mai putin ai ei.

Depinde ce vrei sa zici prin "misterioase". Dar cred ca le prefer pe cele deschise. Apreciez cand imi spune o tipa ce vrea direct, pentru ca am trecut de clasa a 9-a si nu mai am rabdare cu jocuri de-a Tom si Jerry.

| stef87 a răspuns (pentru LoveSleep):

Preferi introvertitele ( linistite, rezervate, carora nu le place sa socializeze foarte mult pentru ca le epuizeaza), dar preferi persoane deschise...

Da, personalitatile sunt imbinate cel mai des cu parti de introvertit cu extrovertit, insa majoritatea face de obicei regula, iar o persoana introvertita mai degraba te va plimba prin ecuatii si coduri decat sa sa spuna direct.

Eu as prefera un mix intre liniste, rezervare si energie, cooperare.

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pedegeaba zic ca imi place o femeie directa & serioasa. E o sarcina greu de indeplinit sa gasesc asa ceva, am decis sa nu ma centrez pe acest stereotip in schimb depun eforturi sa fiu cat mai bun in domeniul care il practic in profesie, sa nu imi lipseasca nimic. Rup lumea in 2 sa obtin ceea ce imi doresc de fel si sa fiu fericit asa. In timp va evoluta inteligenta artificiala si vom putea sa facem comanda de o femeie pe placul nostru sau voi de barbati speciali in forma de robot. Am observat ca mai mult intru in depresie daca caut o relatie stabila multe ma refuza, daca e urata sau fitoasa imediat accepta sa fie cu mine. Asa ca mai bine singur si linistit, cu aventurile imi sta bine.

| AnemonaP a răspuns:

Sociabili, extrovertiți, tot tacâmul. Fără mister, prefer pe cineva dureros de direct, intens, sincer, care spune lucrurilor pe nume si nu îi este frică să se exprime.

| Mosotti a răspuns:

Mie imi plac fetele deschise, de ce sa fie misterioase? Sa nu stiu cu cine am de a face?
Vreau sa stiu cat mai multe despre ea la o adica si cat mai repede, asa cum si eu zic despre mine daca mi se cere.

Ca in general un om misterios nu prea e misterios de bine, ascunde ceva negativ, ca altfel nu are de ce sa nu fie deschis. Nu toti ascund ceva negativ, insa destui.
Si nu stii cine e, iti place asa la suprafata dar despre el nu stii mai nimic.

| Emma30555 a răspuns:

Mie îmi plac barbatii din prima categorie, sociabil, cu inițiativa, care sa facă primul pas hotărât, fără sa aibă temeri. Pe cei din a doua categorie ii asociez cu cei timizi, cei care așteaptă sa facă fata primul pas, nu mi se potrivesc mie dar dacă nu e vorba de timiditate are doar atitudine de " dur" sau mai binespus sobru, atunci da îmi plac și genul asta de bărbați. Pana la urma nu contează atât de mult asta ci mai degrabă sa fie inteligenți.

| Goete a răspuns:

Extrovertite si deschise (cu picioarele)

| Nirvanaaa a răspuns:

Inclin catre a doua categorie.

| SingleForOne a răspuns:

Sunt flexibil.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Introvertite, dar daca se poate mai deschise, ca recent am ratat o relatie cu o fata misterioasa de care imi placea din cauza faptului ca nu puteam sa ii inteleg sentimentele si ca rezultat, am indepartat-o! Mare greseala sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din prima categorie deoarece nu as vrea pe cineva ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O combinatie de sociabil/rezervat, introvertit, cu "aer de mister".
Ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Sincer mă atrag ambii într-o măsură aproximativ egală. De preferat ar fi o combinație a celor două categorii.

| troleibuz a răspuns:

Cred că există și persoane între, nu neaparat introvertite sau extrovertite la extrem. Nu îmi place misterul. Am depășit faza aia. Acum apreciez oamenii deschiși și directi pentru că sunt rari și nu iti pierd timpul cu prostii.

| tonyc7 a răspuns:

Fetele introvertite (pentru ca sunt mult mai serioase).

| TheStrategist a răspuns:

Fetele introvertite, misterioase sunt mai interesante (pentru mine).

| Cheo0S a răspuns:

Imi plac fetele dragute si care stiu cum sa se faca placute.
Cand am sa gasesc o fata introvertita si rezervata am sa-ti dau un raspuns. Pana acum le-am vazut pe cele care au maxim 10 ani sa fie asa.

| Florazul15 a răspuns:

Prefer baietii mai introvertiti, tandrii, fideli, care stiu sa respecte o femeie si sa o iubeasca

| AlinMrs a răspuns:

Le prefer pe alea care respira, de regula. (Joking), Ma atage acel tipar de personalitate: putin timida si rezervata in public. Cand e cu mine mai nebunatica la modul extrovertita, amuzanta, comunicativa prntru a putea pune in balanta totul.

| AdeLeu a răspuns:

Extrovertite și deschise

| Arii2 a răspuns:

Cei din prima categorie mi s-au parut mereu atragatori dar adevarata mea slabiuciune e pentru baietii linistiti cu un aer de mister.

| Ana2920 a răspuns:

Eu, ca fată, prefer prima categorie de băieți❤

| freshDEportocale a răspuns:

Nu neapărat extrovertit, doar suficient de sociabil incat sa nu imi fie rusine cu el in lume
Misterul nu isi are rostul cand vrei o relatie serioasa

| shidance a răspuns:

Eu personal prefer o fata cuminte si deschisa la minte?

| anonim_4396 explică (pentru shidance):

Adică cuminte și cu minte. tongue

| shidance a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine punctat ????

| Paparuderuderuderuderude a răspuns:

Am observat un fenomen amuzant la fetele care se cred misterioase. Ele se cred "personajul principal" in capul lor si isi imagineaza că orice mic detaliu despre ele e atât de interesant când de fapt sunt foarte plictisitoare, vorbesc în dodii și nu le observa nimeni ifosele. Sau le observa și râd în sinea lor, cum fac eu. Puține femei sunt cu adevărat misterioase, dar alea nu spun despre ele nimic. Tocmai de aici vine misterul.