| dididiana a întrebat:

Dragi utilizatori TPU imi place de un baiat dragut si toate fetele din clasa de la mine din clasa il plac si el ar da semne ca o place pe una din ele. Spuneti-mi cum sa fac sa fim impreuna

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Salut dididiana. Nu stiu dacä sunt in mäsura varstei tale sä iti räspund eu la intrebare, dar, totusi mä bag si eu cu un sfat care cred pe mai tarziu sä iti fii fost de folos dacä nu acum. In viatä trebuie sä fii sigurä pe tine la ce ai de gand sä faci, Fiecare persoanä este specialä prin felul de caracter. Nu coanteazä asa de mult felul in care aräti decat pe o perioadä scurtä, apoi cel mai mult conteazä caracterul si cat de diplomat poti fii in viatä. Cel mai bine ar fi sä te porti natural cu acel bäiat, ca si cum santeti amici, sä fii dezinvoltä si naturalä. Dacä el te remarcä si are atractie fatä de tine, inseamnä cä tu ai meritat sä fii aleasä. Este lumea junglei si cel mai puternic castigä. Nu trebuie sä fie o luptä pentru a cucerii pe cineva. Iubirea vine instantaneu, nici nu iti vei da seama cand cupidon te loveste. Tu ai ales, dar asta nu este totul. Trebuie sä fii si tu aleasä. Dacä privirile lui nu sunt spre tine, inseamnä cä nu te meritä si trebuie sä fii mandrä de asta. Lasä pe altii sä se ardä si tu vei privii din umbrä victorioasä si cu fruntea sus. AI viata in fatä si bucuräte de ea. Sper sä fii inteles ce am vrut sä spun si sä strälucesti in toatä splendoarea ei, decat sä apui precum o stea cäzätoare. Cu speranta cä am contribuit la sfatul pe care l-ai cerut, iti doresc sä fii iubitä si fericitä. Pup. nana

2 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Spune-i ca il placi si intreaba-l daca te place.baietii apreciaza tupeul si sinceritatea.intreaba-l chiar tu daca vrea sa fie cu tine. le vei pune in cur pe toate celelalte colege.bafta

| eelena1797 a răspuns:

Draga mea. Fi tu insuti! Asa cum esti. Daca e sa te placa, te va place. Bafta si dupa atatia ani :*