| SweetnSpicy a întrebat:

Dupa cat timp de relatie se poate pune problema de mutat impreuna?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La mine s-a pus problema după vreo 7 luni happy.
Nu există o limită minimă sau maximă. Cunosc cuplu stabil care au aproape 7 ani şi nu se simt pregătiţi să se mute împreună.
Depinde de fiecare-n parte.
Salut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde, ca daca aveti 15-18 ani amandoi n-o sa va mutati impreuna prea curand, de exemplu!

Unii sunt facuti pentru concubinaj, altii nu!

| тecнιннιlα a răspuns:

Cand simtiti ca sunteti pregatiti sa stati in aceiasi incapere happy. De obicei, cuplurile se muta impreuna cam dupa vreun an, doi, chiar trei. :* Trebe mai intai s`o cunosti si invers ca sa puteti pune problm de asa ceva happy.

| raisa1993maria a răspuns:

Nu e o regula asta, depinde de la caz la caz

| alexandra21_3435 a răspuns:

Nu exista timp, ci dorinta necesara de a face lucru asta!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde de relatie, unora le-au trebuit 2 zile, altora ani!

Răspuns utilizator avertizat
| alexgogo a răspuns:

Helo. eu m-am mutat oficial (adica mi-am mutat calculatorul.) dupa vreo 2 ani.

| mishybmx a răspuns:

Dupa cat timp vreti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu m-am mutat dupa 3 ani. Insa conteaza foarte mult sa vrei cu adevarat sa faci asta. Implica si responsabilitati. Aproape ca intr-o casnicie. Sfatuieste-te si cu ai tai. Oricum e un test pe care il treceti sau nu inainte unei eventuale casnicii. Asa zisul "test al convieturii". Eu nu regret nimic si am descoperit ca ne intelegem foarte bine. MUlt succes si nu lua decizii pripite!