| Andreea27005 a întrebat:

Dupa cate sapt de sarcina nu mai poti face avort medicamentos?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Avortul medicamentos se poate face pana la sfarsitul saptamanii a 8-a de sarcina.

| noink a răspuns:

Pana la finalul saptamanii a 7-a. Cu cat mai repede cu atat mai bine! Deoarece cu cat este mai mare sarcina, cu atat devine mai greu de eliminat. Embrionul moare oricum, dar daca e maricel s-ar putea za nu fie eliminat si sa ai nevoie apoi de un chiuretaj, adica de tot ce implica un avort medical.

| Marianaaa69 a răspuns:

După 3 luni

| TinaLondon a răspuns:

Salut! Avortul medicamentos poate fi utilizat pana în a 9 săptămână de sarcina! Nu mai târziu deoarece dacă va fi mai mult de 10 săptămâni riști sa faci după și avort chirurgical!