| lorena98 a întrebat:

Dupa cum spunde profa de mate, prost e cel ce nu invata din greseli nu cel ce greseste, vreau sa invat si eu ceva ca sa nu mai gresesc iar. Astazi mi s-a intamplat o faza pe strada...M-am,, intalnit" cu un grup de baieti si unul din ei m-a intrebat din gluma daca nu vreau droguri. Eu nu ii cunos doar din vedere si el a zis clar la misto. As fi vrut sa stiu ce sa-i spun si sa nu-i ignor. As fi vrut sa ma bag cu ei in seama si sa ne,, imprietenim" intr-un fel fiindca din grupul lor de prieteni face parte si baiatul de care imi place si asta ar fi fost un plus. Va rog spuneti-mi ce as fi putut sa-i raspund pentru a intra in vorba dar fara sa pic drept proasta? Si apoi daca ar fi continuat sa faca misto de mine si sa ma ia drept proasta cum ar fi trebuit sa reactionez?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profa de mate a avut dreptate, dar tu inca nu ai puterea necesara sa pui in practica sfaturile date.

| sofisis a răspuns:

"Daca iau 2 kg, mi-l dai pe al 3lea gratis?"
"Nu vreau droguri ca sunt high on life"
"Vai multumesc dar ziua mea a trecut.Te astept la anul cu un cadou"
"Azi nu. Maine da. Maine repeta-ti acelasi raspuns"
Ideea e ca din moment ce ei au zis in gluma, era suficient sa raspunzi si tu tot la misto.

| lorena98 explică (pentru sofisis):

Prima e cea mai tare laughing si dc ar fi raspuns tot la misto *numai daca iei Marijuana* ce sa-i fii spus? Ma bucur ca m-a inteles cineva apropo. Asa e tipul ala, mai prietenos si lumea cam face misto de el si stiu cum il cheama...

| sofisis a răspuns (pentru lorena98):

I-as fi spus : "Daca tu ai asupra ta acum 3 kg de Marijuana, ti-o platesc dublu" ..pentru ca asa ceva e imposibil si nu ar mai fi avut ce sa-ti zica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ca i-ai ignorat. Nu baga ins eama toti golanasii astia smecheri de cartier. Daca zici ca baiatul de care iti place se afla prin gasca aia mai bine ai cauta altul, poate tipul chiar virbea serios si se ocupa cu traficul de droguri.
"Un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita", gandeste-te la asta.

| lorena98 explică (pentru anonim_4396):

Cam ai dreptate cu citatul doar ca el nu face chiar parte din ei stiu ca pare cam dubios dar pe tipul asta care m-a intrebat il cunosc dar nu personal : asa e el mai glumet si lumea cam face misto de el ca dc am fi fost numai noi doi i-as fi zis eu vreo doua de ar fi ramas uimit dar era cu gasca si mi-era teama sa nu dau gres. Si apoi baiatul de care imi place e dintr-o familie buna, partintii nostri se cunosc, si il stiu si pe el, care e la un liceu bun si are ote bune si nu cred ca ar fi asa doar ca el stiu ca ii cunoaste pe acei baieti din gasca...

| YummyDkRich a răspuns:

Daca vrei sa il impresionezi pe baiatul de care iti place data viitoare cand te mai intreaba de droguri spune ca vrei si trage, fumeaza sau prizeaza ce iti dau ei in fata lor. O sa fie foarte impresionat te asigur

| xXDanXx a răspuns:

Cel mai bine e ca data viitoare cand se mai intampla asa ceva sa taci din gura si sa mergi inainte nu te uita la ei dar daca acolo e si baiatul care iti place tie incearca cand treci pe langa ei sa te uit cu ochi inspre el il face sa se simta prost si vine la tine mai tarziu.

| LegumaColor a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi ca persoana pentru altcineva. Daca tu cauti un baiat sa te iubeasca el trebuie sa te accepte asa cum esti tu, nu cum vor altii sa fii. Un grup de baieti care fac glume de rahat ca alea inseamna un anturaj prost.