| TraficantDeBufniteOchioase a întrebat:

E adevărat ca daca intretii relatii sexuale, poti pierde in greutate?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e adevarat, si+a batut cineva joc de tine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este total FALS!
Ca să slăbești trebuie să înveți să mănânci.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Teoretic este adevarat pentru ca presupune efort fizic.
Insa la fel ca in cazul oricarui efort fizic, sportul este doar,, ajutorul de bucatar''.
Alimentatia este cea care dicteaza daca iei sau nu in greutate.
Inainte de toate, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata, fara sa faci sport.
Daca faci si un efort fizic, ai nevoie sa suplimentezi caloriile necesare, de preferat cu proteine in stare lichida si grasimi sanatoase din gustari oleaginoase precum nucile, alunele de padure.
Dar bineinteles ca e absurd ca motivatia actului sexual sa fie slabitul.
Cand e vorba de doua persoane, deja nu mai depinde de tine sa tii sub control procesul.
Ori atunci cand vrei sa slabesti sau sa te ingrasi, nu ajunge o munca de campanie, de 1 saptamana sau 1 luna.
Este un proces un sine, un mod de a trai.
Dieta propriu-zis inseamna stil de viata alimentar. Adica sa te alimentezi corect in fiecare zi. Nu cum credem noi azi, ca e ceva ce faci o perioada si gata nu mai ai probleme de greutate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este o regula anume pentru asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat şi NU există nici o legătură între cele 2 aspecte!

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!

http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| Oana92 a răspuns:

Probabil ca da, daca faci 24/24winking

| Alcyon a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, du-te la sala. E mult mai eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. poate fetele se dezvolta si arata mai futabile dar in rest asta cu kilogramele nu o crede, se pot schimba multe la tine ca fata daca esti fata daca esti baiat nu se prea vede deloc. numai daca iti dai seama.

| HaKa93 a răspuns:

Asa este, deoarece depui un efort

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Slabesti sau iei in greutate.
Depinde.
Dar din ce am observat eu atunci cand fetele isi incep viata sexuala si o ard ''pe sistem turbat'' ori se ingrasa ori slabesc.

| trixiiie a răspuns:

Depinde cât de tare îți place să te „arzi", cât de des o faci laughing. Se poate întâmpla și asta.

| VisionsofaGod a răspuns:

Depinde cat de mult intretii si cata miscare faci in acel timp. Teoretic poti sa slabesti doar gandindu-te la ceva.