| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca femeile scot gemete in timpul actului sexual, dar atunci cand au un orgasm nu mai zic nimic? Cum se manifesta orgasmul la femei si ce trebuie sa fac eu ca sa fie cat mai placut pentru ea? Cand fac dragoste cu ea cateodata simt ca ma strange si incepe sa-i tremure pasarica, atunci are un orgasm?

3 răspunsuri:
| DragosNr001 a răspuns:

Cand simti ca ceva iese de acolo alb atuncea are orgasm =)

| PainMax1985 a răspuns (pentru DragosNr001):

Ba, ceva alb iese de la mine rolling on the floor

| DragosNr001 a răspuns:

Păi fa pozitiile astea si au orgasm GARANTAT: Pozitia misionarului in aer

Pentru aceasta pozitie, femeia trebuie sa stea intinsa pe spate, pe pat, cu soldurile un pic in afara patului. Barbatul sta in fata ei iar picioarele femeii se sprijina pe umerii lui. Aceasta pozitie permite o penetrare adanca si stimulare cerviala profunda care poate produce orgasm vaginal si uterin destul de intens.

Aliniamentul coital

Aceasta tehnica presupune un pic mai mult efort. Astfel, pentru a ajunge in pozitia care trebuie, se incepe cu pozitia misionarului, Odata ce femeia este penetrata, femeia isi strange picioarele in asa fel incat ea sa se afle intre picioarele lui iar barbatul isi schimba centrul de greutate si preseaza pe clitoris. Aceasta tehnica este indicata pentru femeile care au nevoie de stimulare clitoridiana pentru a ajunge la orgasm.

Tehnica sceptrului

Aceasta tehnica este indicata pentru femeile care au nevoie de mult timp pentru a ajunge la climax. Presupune strangerea la baza a penisului, destul de puternica, pentru a tine astfel sangele sub presiune. Astfel se prelungeste periaoda in care barbatul are erectie iar femeia poate capata timpul necesar pentru a ajunge la orgasm.

Pe masa

Femeia este intinsa pe o masa, iar barbatul o penetreaza stand in picioare. Barbatul este cel care detine controlul in totalitate, el este el care decide cat de adanc merge sau ritmul actiunii.