| Adrian0703 a întrebat:

E bine sa te masturbezi.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, creste IQ, marii genii ai lumii erau adevarati masturbatori

| Wihox a răspuns:

Mama zicea sa nu mai las geamul deschis cand plec de acasa ca poate vine o ploaie si umple podeaua de apa. Cee? Nu spunem chestii random?

| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea majoritatii persoanelor cu o pregarire generala moderata si "neinrolate" in cohorta credinciosilor habotnici, masturbarea este considerata ca fiind benefica organismului conform/in urma ultimelor cercetari medicale si stiintifice. Nu ar strica sa citesti urmatorul material pe aceasta tema. http://bravonet.ro/blog/de-ce-este-benefica-masturbarea/2013/12/10/ Lectura placuta si multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Încearcă și o să te convingi singur!

| doctorandus a răspuns:

Gogoritele despre masturbare sunt respinse pe http://www.mckinley.illinois.edu/handouts/masturbation.html

Exista un mijloc foarte simplu de a afla ce invata psihologii americani la facultate despre masturbare: deschizi http://myresource.phoenix.edu/......e_ch11.pdf pe urma deschizi documentul si apesi Ctrl-F si cauti dupa mastu.

In limba romana:

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare
http://www.youtube.com/watch?v=8Wt9OWlexso

In SUA masturbarea nu mai este un diagnostic valabil incepand cu DSM II (1968), sursa: David J. Ley (10 iulie 2014). The Myth of Sex Addiction. Rowman & Littlefield. p. 12. ISBN 978-1-4422-1305-0.

Asociatia Medicala Americana a declarat in mod consensual masturbarea ca normala in 1972, sursa: Planned Parenthood Federation of America (martie 2003). „Masturbation: From myth to sexual health". Contemporary Sexuality (Mount Vernon, IA: American Association of Sex Educators, Counselors, and Therapists) 37 (3): v. ISSN 1094-5725. OCLC 37229308. „Finally, the American medical community pronounced masturbation as normal in 1972 American Medical Association publication, Human Sexuality (Rowan, 2000)."

| Oana92 a răspuns:

E normal sa te masturbezi. Te ajuta sa descarci tensiunea sexuala si sa iti cunosti mai bine trupul. Atata timp cat ai grija la igiena masturbarea nu are niciun efect negativ!

| Seba2013 a răspuns:

Nu este bine pentru ca te, tensioneaza.
La sfasitul ei, te linistesti.

Atunci cand nu te masturbezi esti linistita, dar cand incepi te, tensionezi, si ramai asa tensionata, pana la sfarsitul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ajuta!

Răspuns utilizator avertizat
| Tyna_Maria_1990 a răspuns:

Nulaughing

| Corinutza17 a răspuns:

Nu vad nici un dezavantaj...