| Mariann95 a întrebat:

Buna!
Am 18 ani si sunt in clasa a XII-a, iar de cand am inceput clasa m-am indragostit de o colega (suntem colegi din a 9-a). Am mai avut prietene, dar ea e singura de care m-am indragostit cu adevarat sa spun asa... Din pacate, desi ma inteleg super cu ea, nu am sanse sa reusesc in capitolul dragoste deoarece am aflat ca place pe altcineva si as vrea sa va intreb daca ma intalnesc cu o alta fata ma v-a ajuta sa uit de ea sau stiti modalitati prin care sa uiti o persoana?

Multumesc anticipat.

Scuzati eventualele greseli gramaticale...

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

De ce nu o inviti chiar pe ea in oras? Uite, poftim, amical, prieteneste. Du-o acasa, atinge-o de mana, pup-o pe obraz, noi meditam la astea mult timp dupa ce s-a intamplat, mai ales seara in pat. La scoala ajut-o la exercitii, teme, stai mai pe langa ea. nu stiu, si afla daca intr-adevar ii place de baiatul ala. Nu trebuie sa te intalnesti cu alta fata ca sa o uiti pe ea. Cucereste-o, incearca sa o faci a ta, nu sa i-o dai altuia atata vreme cat esti indragostit de ea!
Baftaa!

| Mariann95 explică (pentru Florenta16):

Multumesc pentru sfaturi. Sincer sa fiu inca din clasa a 9-a am ajutat-o cu ce am putut si i-am vorbit frumos, insa fara vreun rezultat. Nu prea am ce face in privinta celuilalt baiat, o colega apropiata mi-a spus ca i-a spus ei ca il viseaza mereu si ca se gandeste la el...

Inca o data, multumesc pentru sfaturi, o sa vad ce pot face big grin

8 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Dada! Bv Florenta

| neutrino a răspuns:

Trebuie doar sa intelegi ca o fata nu-ti poate deveni iubita daca nu te place in sensul acesta.

| Mariann95 explică (pentru neutrino):

Da, am inteles asta si de aceea nu vreau sa insist, ci vreau sa o uit.

| neutrino a răspuns (pentru Mariann95):

Uite, si aici gresesti: ea poate-ti fi un bun prieten, de ce trebuie sa o uiti?

| VreauMiere a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nici ea "nu are sanse sa reuseasca la capitolul dragoste" cu acel baiat?

| Mariann95 explică (pentru VreauMiere):

El imi este prieten si o place, insa este un tip mai indiferent...

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Din pacate nu prea poti sa ii dictezi inimii pe cine sa placa si pe cine nu(ah, ce bine ar fi daca ar fi posibil). Incearca sa cunosti pe altcineva... poate cine stiewinking