| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca după ovulație cu o săptămână după sa am pete de sânge pe lenjerie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este normal sa ai sangerari intre menstruatii, nefiind niciodata de bun augur sangerarea fara motiv, denotand ca ar putea fi o problema serioasa de sanatate, posibil: rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine sau tumori.

Ti-as recomanda investigatii ginecologice.
Sanatate maxima!

PS userul Ioanaadam a dat un sfat total eronat si inutil, ea fiind o fetita de clasa a X-a, deci fara experienta de viata, fara cunostinte ginecologice samd.

2 răspunsuri:
| ioanaadam a răspuns:

Da. Exista posibilitatea ca dupa de ovulul nefertilizat iti iese din corp sa sangerezi putin. De asemenea pot fi de la inseminare, daca esti activa sexual. Recomand sa faci un test de sarcina!

| thxbgs a răspuns (pentru ioanaadam):

Pai am avut contact înainte cu o săptămână de ovulație neprotejat dar mi-a venit ciclul menstrual zilele astea