| MonaMire a întrebat:

E normal ca un baiat sa aiba iubit, a dar sa vorbeasca cu fosta lui prietena ca amica? Adica sa ii fie fosta iubita cea mai buna amica? Fostul meu mi-a spus ca o sa fie cu mine da sa accept sa vorbeasca cu fosta, nu pot sa fac asta, mai este cu fosta, il iubesc enorm, dar nu pot accepta asta, am fost 11 luni, ma doare sa stiu ca avem atatea amintiri si el tot cu ea vrea sa vorbeasca, nu cu mine. Ce sa faccrying(? Oare trebuia sa accept? A spus ca daca nu accept aici se termina tot, am incercat sa ii explic sa se puna in locul meu dar degeaba, i-am trimis 5 mesaje dar nu a mai raspunscrying((, el acum e dincolo in Italia, vine acasa cand incep eu scoala, daca vine pe la scoala eu ce fac? Daca ma ia la misto? El a terminat scoala si eu trec pe a 11-a sad. Un sfat va rog.crying

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, se poate, e si normal asa si e cel mai bine sa accepti, altfel doar ai sa pierzi!
Nu esti nici tu nici alta ultima sau singura fata din lume ca sa pretinzi exclusivitate totala!
Nici macar in casnicie nu se poate pretinde asa ceva, fiecare are in spate un trecut la care, tu, atat de tanara ii ceri sa renunte?!
Trezeste-te pana nu e prea tarziu!
Oare tu vorbesti numai si numai cu el?! Precis nu, asa ca relax, fara incredere si comunicare nu se poate!

| RAY a răspuns:

Eu nu sunt fata dar sa scimbam situatia sa spunem ca ea ar vorbi cu fostul nu as accepta asta,asta denota ca acel baiat ori vrea sa aiba harem de fete ori simte ceva pentru fata aia, ca daca nu ai nici un interes fata de cineva nu il mai cauti,poate au ramas buni prieteni si asa vor sa ramana, eu n-am pastrat legatura cu persoanele cu care mi-am pierdut timpul candva, iar la varsta ta numai te consuma atata ca nu merita asa ceva baiatul poate vrea doar sex de la amandoua o fi genul badboy de care va place voua, au si astia clipele lor de sinceritate cine stie, in orice caz nu sa mori cu el sti asta nu? numai dramatiza atat nu e el singurul baiat din lume, toate trec si iubirea se duce naibi

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca el are sentimente puternice pentru fosta, mai mult decat pentru tine.
Conditia pe care el o pune nu-i normala si nici sanatoasa, si confirma dragostea lor puternice.
Se pare ca la voi este un "ménage à trois".

Sfatul meu este sa-i dai pace astuia, ca nu-i sanatos ca tu sa fii a treia roata de rezerva. Oricum, banuiesc ca se va descotorisii de tine curand, dat fiind conditia impusa de el.

| neutrino a răspuns:

Cu fostii iubiti, cu fostele iubite este normal sa existe o anumita comunicare, nu dusmanie. Relatiile vin si trec, omenia trebuie sa ramana.

| ReZiSTorr a răspuns:

Buna MonaMire! Uite si eu sunt in aceeasi situatie, ma rog, am fost.Am o iubita de 4 luni si cu fata dinaintea ei am mai avut o fata cu care am vorbit 5 ani.La inceput vorbeam si eu, foarte putin cu fosta pentru ca ni s-au cam terminat povestile, m-a ranit foarte tare si nu mai am vorbit.Cat timp a fost impreuna cu acea fata? De cand se cunosc? Eu sincer nu pot concepe, nicic in general ca un baiat sa aiba o iubita si o cea mai buna prietena pe langa, asta nu mai e nimic. O zi buna in continuare!

| RoxanaGhost a răspuns:

Nu are nimic. Daca el te iubeste, te va respecta pe tine. Daca nu, inseamna ca e un magar si nu merita o fata asa speciala ca tine.Incepe si tu sa comunici cu fostul.

| Anonim141297 a răspuns:

Păi pot vorbi ca amici... Dar fără supărare e mai strânsă legătura dintre cei mai buni prieteni, dacat dintre iubit și iubită. Nu asta vreau să zic dar oricum, mă refer la faptul că poți plânge pe umărul unei prietene și îi spui toate secretele...Citește până la final!

Oricum relația dintre iubit d
și iubită este cea mai strânsă, gândește-te că te-a ales pe tine, nu pe ea. Și dacă nu ai accepta să rămână amici ai da dovadă de gelozie și nu i-ar plăcea. Faptul că ți-a spus de acest lucru înseamnă că are încredere în tine și că vrea să știe și părerea ta... Un fel de " Mă completezi!"

| alexandra20c a răspuns:

Daca mai tin legatura.ori inca se mai iubesc, ori nu s-au iubit niciodata.