| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

E vorba de fostul prieten. Vinerea trecuta i-am dat bip si el a crezut ca l-am sunat. M-a sunat inapoi si nu am vrut sa-i raspund(aveam ceva emotii si ma temeam sa nu-si dea seama din vocea mea ca inca mai tin la el). A intrat pe mess de pe telefon(ca nu are net)sa ma intrebe de ce nu-i raspund(el nu intra niciodata pe mine inainte, dupa despartire ma refer). I-am zis ca nu eram langa telefon. M-a sunat. Nu am vorbit mult ca eu nu prea stiam ce sa zic(nu mai vorbisem la telefon de 3 luni cu el, doar pe mess c fc? si cam atat). Mi-a promis ca ma suna el sa vorbim mai pe larg.

A trecut week-end si nu a sunat pe motiv ca nu are semnal(el nu sta la oras si nu prea are semnal, stiu asta) si i-am dat bip luni seara. Mi-a dat mesaj si a zis ca nu m-a sunat ca nu a avut semnal si ca daca vreau ma suna cand vine in oras sa bem o cafea amandoi(acum vreo doua luni cand i-am cerut eu asta a zis ca vrea la inceput si pana la urma ca nu mai vrea). I-am zis ca nu stiu sigur daca vreau sa ies cu el la o cafea si mi-am zis ca ma lasa sa ma gandesc si apoi asteapta un raspuns. Am mai vorbit putin prin mesaje si i-am zis ca am devenit mult mai nebunatica ca atunci cand eram noi impreuna. A zis ca i-ar placea sa vada cum am devenit si ca daca asa eram la inceput nu se mai certa acum cu mine. L-am luat cu chestii gen ca nu vad ce rost are sa ne vedem(si nu pentru ca nu il mai iubesc inca, dar vroiam sa par indiferenta, sa nu mai fac greseala sa ma arunc din nou in bratele lui).

Am vorbit vreo doua ore prin mesaje si apoi dintr-o data n-a mai dat nimic. Eu i-am dat mesaj de nb si el nimic. Am crezut ca am zis ceva aiurea. A doua zi i-am dat vreo 4 bipuri si un mesaj. Am vazut ca nu-mi raspunde si am zis sa renunt, sa nu fiu insistenta. Inainte sa renunt i-am scris pe mess,, Te-ai razgandit? Nu vrei sa vezi ce nebunatik m-am facut?" dar nu era on atunci. Azi mi-a zis pe mess ca nu s-a razgandit dar nu mai are minute si mesaje(el nu are net si intra mai rar de pe telefon).

Acum intrebarea mea e: Ce sa fac mai departe? Il iubesc enorm dar m-am saturat sa se joace cu mine. Nu prea vreau sa ma impac iar cu el, dar as vrea sa-l vad f2f ca nu ne-am vazut de 3 luni. El vrea oare sa mai fie ceva intre noi? Si ce sa fac? Sa astept sa ma caute el? Adica ma gandeam sa nu-i dau bipuri nimic. Sa vad daca actioneaza. Ca de obicei eu am rugam de el si eu il cautam pe el.

Si la intalnire daca ar fi cum sa ma comport? Vreau sa-i dau de inteles ca nu mai sunt fetita aia care sa-i cada in brate si sa-l ierte la nesfarsit. Sincera sa fiu l-as vrea ca prieten bun, un frate mai mare. Cum sa-l conving sa nu ne impacam, dar sa ramanem prieteni si sa mai iesim din cand in cand? Il iubesc dar deja mi-am facut viata fara el si chiar nu vreau sa mai sufar. Nu merge intre noi(ai mei nu ar fi de acord, e > cu 10ani ca mine si nici nu vrea sa m astepte pana o sa fiu pregatita sa facem dragoste si eu nu vreau sa o fac la insistentele lui + ca mai e si distanta ca el nu sta in oras si e ocupat cu munca, adica ne-am vedea poate o data la 3-4 zile sa stam 2-3 ore amandoi si nu-mi place). Dau funda la cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Da asteapta sa te caute el, tu ai incercat si ai facut primul pas, de aiceea lasa'l pe el sa vezi daca te cauta.Si atunci cand o sa iesiti vorbeste cu el si spune'i ca tu nu vrei sa te impaci cu el, ca vrei doar sa fiti prieteni, ca tu il vezi ca pe un frate mai mare. Iar la intalnire incearca sa fi tu insati, sa te comporti normal.Si sa faci dragoste doar asa ca insista el nu merge, trebuie sa iti doresti si tu, sa fi pregatita:*. Sper ca te'am ajutat:*

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine vorbesti aceasta chestie cu cineva care te poate asculta ca de aici trebuie invatat mult.

| GyeBaek a răspuns:

Vorbeste cu el si zi ca vrei sa te inpaci cu el si cereti scuze daca ai avut o parte de vina

| GuessWho_8607 a răspuns:

Tu vrei sa pari cat de cat indiferenta, dar el si-a dat seama ca nu e asa...(parerea mea)

| Urzică a răspuns:

Am citit 2 rânduri... Dar m-am plictisit.yawn

Omfg...

| Mocşiiiii a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebuie sa te ti bine pe picioare si in orice caz sa nu ii cazi in brate, in al doilea rand nu cred ca el mai vrea sa fie ceva intre voi vrea doar sa se joace cu viata ta, in al treilea rand daca spui ca ti-ai refacut viata nu trebuia sa ti-o strici pentru el deoarece nu te vad bine, in al patrulea rand nu il mai contacta si nu mai insista
in cazul in care te hotarasti sa mergi la "intalnire" cu el spuinei foarte clar de la inceput ca vrei sa fiti doar prieteni asa nu pot exista confuzii si neintelegeri intre voi
Succes!

| stargirlx a răspuns:

Parerea mea este ca. din moment ce se "joaca" cu tine. nu vrea nimic altceva decat sex. Majoritatea barbatilor asta vor.
Sfatul meu ar fi sa-l lasi in pace. mai ales daca e cu 10 ani mai mare ca tine. Gaseste-ti pe cineva de varsta ta care sa fie cu tine in fiecare zi, si sa-ti arate ca te iubeste. Nu prea vad o relatie stabila in a va vedea o data la 3-4 zile si sa stati doar 2-3 ore impreuna. Iar dragoste faci tu cand esti pregatita, nu ceda! Eu am cedat si regret enorm. Nu poti sa-l obligi sa-ti fie prieten si sa mai iesiti din cand in cand. doar daca si el vrea asta. Spune-i verde-n fata ce simti si ce vrei. happy Daca el chiar vrea ceva lasa-l sa te caute. Nu-l mai cauta tu, pentru ca aici gresesti. Ii dai dovada ca inca mai tii la el si ca iti pasa de el.
E greu sa fii indiferent mai ales fata de persoana pe care o iubesti.

| Noemy99 a răspuns:

Nu te-ai plicti sa scrii atata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sugeio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

multa bafta la intalnire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna trec cam prin ce teci si tu tot un baiat tot 10 ani si stau si ma gandesc de ce trebuie sa ne indragostim de cine nu trebuie am citit raspunsurile de mai sus si cei care siz ca ai trebui sa il uiti si sa iti vezi in continuare de viataa cred ca au dreptate noi(cred ca si tu suntem la prima iubire de aia suntem asa dar o sa trecem noi peste) deci in concluizie asa zic si eu sa faci sa mergi sa va vedeti si vezi tu cum decurge totul poate va mai fi ceva poate nu o sa vezi ti el cum se comporta ce vrea...si mie mi se pare mare diferenta dar na dragostea ok pai pana la urma fa ce ti spune inima dar consultati si mintea numai bine pa pa