| cristina_6683 a întrebat:

Ei bine... Prietena mea mi se pare ca se da la iubi... adica cand a luat o nota proasta si eram si eu si iubi de fata si a intins mainile si a zis ca are nevoie de un sprijin si de o imbratisare ca a luat o nota mica si eu m-am cam certat cu ea asa ca iubi a imbratisato scurt si dupa aia m-a luat pe mine in brate si m-a sarutat. ideea e ca am impresia ca ea se da la el si ca vrea sa ma faca geloasa. PS ea este o fosta de a lui. au fost impreuna la caterinca. ce credeti ca ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna dragahappy. In primul rand sa stii ca o imbratisare nu e chiar asa grav si nu cred ca e cazul sa te gandesti ca ar avea ceva cu el sau el cu ea, asta nu inseamna nimic.INteleg ca poate tii la el si esti geloasa dar nu e cazul sa exagerezi, din moment ce e cu tine inseamna ca pe tine te iubeste, sau cel putin insemni ceva pentru el, asa ca stai linistita, nu are rost sa te certi cu ea sau cu el, fa-te ca nu s-a intamplat nimic, important e sa va iubiti si sa va intelegeti, ea daca e o prietena adevarata atunci nu se va da la el.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ce ar trebui să faci? Să înveţi limba română şi punctuaţia acestei limbi.
Tu când auzi cuvântul "limbă" ţi-e gândul la "iubi".
Pf...

| Flav a răspuns:

Sa-ti vezi de scoala. Cu gramatica nu le ai absolut deloc, ai prieten pe un fost iubit de-al prietenei tale, ai limbaj de cartier (''caterinca'') si pe langa asta, nici cerneala pe buletin nu cred c-o ai pusa. Lasa prostiile, vezi-ti de scoala, o sa ai timp si de baieti.

| HBK a răspuns:

Imbratisarea nu este nimic semnificativ incat sa incepi s-o urasti pe acea fata. Poate pastreaza inca o relatie de amicitie intre ei doi, nu ar trebui sa te ingrijorezi dintr-o data.

| Anecherry a răspuns:

In primul rand sa nu te pripesti in luarea unei decizii; nu esti sigura de nimic inca si in plus o imbratisare scurta nu e neaparat ceva de ingrijorat, mai ales ca dupa te-a luat pe tine in brate si te-a sarutat; si apoi chestia asta cu "au fost impreuna la caterinca" mie nu imi da prea multa incredere; ce inseamna caterinca? cum s-a terminat relatia lor? cand a luat o nota proasta si era suparata a intins mainile spre iubitul tau sau nu? si in plus ea iti este prietena sau amica? te rog nu confunda termenii pentru ca numind-o pe ea "o fosta de a lui" nu prea da impresia de prietenie intre voi. tu ti-ai pus intrebarea de ce s-ar da la el si de ce ar vrea sa te faca geloasa? sfatul meu este sa te gandesti mai bine la termentul de prietenie si la cel de relatie; aceste doua lucruri au o valoare mult mai mare decat crezi. mai asteapta o perioada, fa-te ca nu s-a intamplat nimic ca sa te asiguri daca intr-adevar e vorba ca prietena ta se da la iubitul tau. abia cand esti convinsa poti acctiona, pana atunci nu pentru ca exista riscul sa comiti anumite greseli de care sigur iti va parea rau mai tarziu.

| bblock69 a răspuns:

Lasa-l...ca sa nu te lase el primul.
Relatia voastra nu va avea "viata lunga".
Cauta un baiat la care sa tii si care sa tina la tine; nu la "caterinca".

| doctorz a răspuns:

Nu prea are legatura cu gelozia. Pur si simplu vrea sa isi salveze orgoliul ranit si sa si demonstreze ca daca vrea il mai "foloseste" si ea, fara sa stii tu.Si cred c asa se si intampla.Incearca sa l iei pe el la sigur ca stii ca mai are relatii cu ea si vezi ce iese la iveala. S ar putea sa ai surprize, dar merita sa stii cum stai.Decat sa te ia, amandoi, de proasta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te combini tu cu asa ceva? ce aveti in cap fetelor, sunteti varzaaaalaughing Cum adica prietena mea este o forsta de a lui, ma disperatilaughing Altul nu gaseai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pari indiferenta si nu baga in seama gesturile ei, cu toate ca e destul de greu, deoarece, daca va vedea ca-ti pasa, nu vei face altceva decat sa dai apa la moara... Daca ajungi la concluzia ca s-a ajuns prea departe, nu ezita sa-i spui prietenului tau asta, dar fara sa-i dai de inteles ca te macina gelozia, pentru ca altfel il vei indeparta.Succeswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow! Ai prezentat o,, discutie`` fara pauza? Asa, punct, virgula? Unde le-ai uitat?
,, Iubi``? Sa inteleg ca esti in generala si ai iubit? Inseamna ca esti foarte emancipata si ar trebui sa fi capabila sa-ti rezolvi problema, sa gandesti matur.