| Sabyynna a întrebat:

El e prietenul meu foarte bun. Mergem acasa cu autobuzul, deci avem destul timp sa vorbim. Vineri l-am rugat sa il lase pe un bait de la noi din scoala in pace ca sa nu aiba probleme si sa vina cu schimburi la sport. A zis ca bine, o sa faca cum vreau eu. Dupa putin timp l-am intrebat daca el mai e cu o fata si a zis ca ce ma intereseaza pe mine si ca daca imi zice mie ca mai e o sa afle iubita lui(desi eu nu ii zic pentru ca nu ma intereseaza, mai ales ca tipa e cam proasta) si o sa il parasesca, deci sa il las cu astea. El mai mereu cand il intreb ceva incep cu ce te intereseaza pe tine.
Si eu m-am suparat si ma uitam pe geam(el era la geam) si el m-a intrebat la cine ma gandesc si i-am zis ca sa stea fara griji ca nu la el. Si m-a intrebat ca atunci la cine. Si pentru ca eu eram suparata pe el l-am intrebat ce il intereseaza pe el.
Si dupa a inceput sa imi zica ca asa fac eu mereu(desi e prima data cand nu vreau sa ii raspund) si el e mereu saritor si imi raspunde mereu la intrebari si face mereu cum vreau eu. Cei drept daca ii zic ca am treaba mai devreme vine cu minesi daca eu nu vreau sa plec cu un autobuz ma asteapta, dar si eu am facut multe sacrificii pentru el. Mi-am pus colegii in cap anul trecut lundui apararea si el nu mi-a multumit niciodata.
Si mie imi place de el si el stie bine asta si a zis ca tine la mine foarte mult.
Eu sunt inca foarte suparata pe el si nu stiu daca sa il mai iert (l-am iertat de zeci de ori). Luni mergem cu acelasi autobuz la scoala. Eu de fiecare data ma asez langa el si vorbim, dar de data asta nu stiu daca sa mai fac la fel. Am vorbit cu prietena mea cea mai buna si ne-am gandit ca cel mai bine ar fi sa nu mai vorbesc cu el cateva zile, sa nu-i mai arat acea caldura sufleteasca pe care o am pentru el, dar mie imi e greu sa nu vorbesc cu el.
Un sfat, va rog!

Răspuns Câştigător
| Sn1p3r a răspuns:

Ai face bine sa-l ignori cateva zile, sa vezi ce reactie va avea.Eu cred ca isi va da seama ca a gresit si nu va suporta sa fie ignorat de tine, se va baga in seama cu tinewinking
Bafta!

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Din cate vad eu, voi va intelege-ti foarte bine ca prieteni insa intr-o relatie bazata pe iubire nu cred ca ati face fata atat timp cat va tachinati asa unul pe altul.Voi aveti o problema. Daca unul face o prostie, celalalt trebuie sa-i plateasca cu aceeasi moneda.Nu e normal asa.Nu ar fi trebuit sa-i spui ca ce-l intereseaza pe el la cine te gandesti tu, asta clar. Purtati-va ca atare unul cu altul.
In legatura cu intrebarile legate de prietena lui.Eu cred ca el chiar tine la ea si nu ar vrea sa o piarda.Pentru mine asta e foarte clar.In al2lea rand, baietilor nu le place sa vorbeasca despre relatiile lor cu fetele(daca sunt relatii serioase asa cum cred ca e in cazul tipului "tau")deci.
In concluzie, nu cred ca ati putea fi mai mult decat foarte buni prieteni si ca ar trebuie sa-l lasi sa vorbeasca ceea ce ii trece lui prin cap si sa nu-l mai tachinezi cu relatia lui cu aia"cam proasta"cum ii zici tu.Proasta, proasta da`uite cat de iubita e.

| Sabyynna explică (pentru UbexFlo):

E iubita de toti baietii din oras la ce reputatie are... E cam c***a orasului si asta nu am zis-o eu ci baietii de la fosta ei scoala, care spun ca au facut sex cu ea laughing. La cum il stiu eu pe prietenul meu probabil vrea doar sex de la ea, dar nu sunt in masura sa imi dau cu parerea.

| UbexFlo a răspuns (pentru Sabyynna):

Aaaa.pai atunci hai sa te-nvat cum se face treaba.Am vrut sa-ti dau sfat pozitiv ca am zis ca.nah.da stai ca imi ies cornitele la ivealabig grin

Deci.Vorbeste cu colegii de la fosta ei scoala, cu cativa care spun ca au facut sex cu ea si roaga-i sa te ajute intr-un fel sa ii spuna prietenului tau ca tipa aia e o panarama si ca. ma rog...ce stii pe acolo(XXX) si sa-l enerveze la culme sa-l faca sa se certe cu ea. daca nu vrea nimeni sa te ajute vorbeste o data cu el, nu-l lasa sa te intrerupa, fii cu gura mare si spune-i ca ii vrei binele si ca aia e o panarama si ca nu vrei sa isi strice imaginea din cauza ei ca umbla cu toate panaramele. Poate, poate.dar din cate ai zis, e cam aspru asa la vorba si mediat da cu flitu si nu ascultastraight face

| cos91 a răspuns (pentru Sabyynna):

Nu poti sa stii cat tine el la ea, daca el tine la ea nu cred ca il interesea-za cum a fost ea si ci cum va fi, eu cred ca tu mai mult il enervezi cu intrebarile astea despre relatia lor, poate le tine foarte mult la tine ca la o amica nu ca la ce te gandesti tu happy

| AdrianL a răspuns:

Ascultati inima uita de toate greselile lui si fa cum crezi, daca tu il iubesti si nu suporti sa stai departe de el nu mai sta pana la urma te chinui singura si nu cred ca are rost.

| MikidutZ1994 a răspuns:

Luni intra tu prima in autobuz si aseaza-te in oricare loc in afara de cel pe care stati impreuna... daca se aseaza langa tine inseamna ca tine cu adevarat la tine. daca nu.at mai bine iti vezi de treabatongue