| Gianinaelena12 a întrebat:

Era a 3 a zi după ciclu eu sunt virgina, eu si partenerul meu am făcut petting iar el și a dat drumul in aproprierea vaginului iar el după s-a sters cu un prosop apoi si a introdus penisul la o adâncine de aproximativ 4 cm ținand cont ca eu nu mi-am dat drumul, apoi la cateva ore eu am urinat și am făcut dus sunt șanse sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai două vești bune:
1. Nu mai ești virgină (decât poate în imaginația ta);
2. Pentru că nu erai în perioada fertilă, nu ai cum să fii gravidă.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse de gravidie, doar a reintrodus penisul plin de sperma, care s-a scurs involuntar in vagin, ca pe teava penisului, la interriorul lui), intotdeauna ramane sperma, iar sansele sa ramai gravida sunt maime daca tu esti in perioada fertila.
In ce priveste virginitatea ta, aia a zburat deja la prima penetrare vaginala, deci NU mai poti fi virgina, deloc!
Nu are nici o importanta daca tu urinezi sau iti dai drumul, ca nu tu ai sperma pe teava, ci baiatul si doar el te poate lasa insarcianta.

Cum nu stim la ce perioada se succede menstruatia ta, la cate zile si ce tip este, nu puetm sti daca erai sau nu in perioada fertila, dar asa cum ati procesat voi, aveti toate sansele de sarcina, fiindca ati reintrodus penisul plin de sperma in vagin si din el s-a scurs lichid pre-ejaculator care AVEA deja sperma, fiindca abia ejaculase.

| Gianinaelena12 explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă am făcut asta cu 3 zile înainte de perioada fertila și cu 8 înainte de ovulațe șansele sunt minime?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gianinaelena12):

De unde sti ca erai cu 3 zile inainte de perioada fertila?
Cine ti-a spus tie exacta cest lucru?

| Gianinaelena12 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut azi 2 teste și au ieșit ambele negative dar îmi intrazie ciclul, ce înseamnă asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gianinaelena12):

Poate inseamna ca:
- ori esti gravida
- ori ai ciclul de tip NEREGULAT (care nu vine niciodata la fix acelasi numar de zile, luna de luna).

| dullcat a răspuns:

Din momentul in care ai facut sex se considera ca nu mai esti virgina.De citit:

https://www.planificaneprevazutul.ro/......penetrare/

https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

Orgasmul tau nu are nicio treaba in aceasta ecuatie.Iar dusul si urinarea nu sunt metode contraceptive, tin doar de igiena si sanatate, deoarece e obligatoriu sa urinezi pentru a reduce riscul de infectii posibile dupa sex, mai ales tu ca femeie, fiind predispusa mai mult la infectii decat partenerul.

| Gianinaelena12 explică (pentru dullcat):

Iubitul meu după ce a ejacult și s-a șters a stat în jur de 10 min iar dupa aceea la introdus foarte puțin, dar ținând cont ca eram în a 3 a zi după ciclu asta nu înseamnă că nu eram la ovulatie adică nu se poate produce o sarcina?

| Robert2526 a răspuns (pentru Gianinaelena12):

E exact modul cel mai frecvent in care apar sarcini nedorite. Spermatozoizii pot trai pana la 4-5 zile in vagin.De exemplu, daca tu maine ai avea ovulatie, ar fi numai bun ca sa se intample.

ce durata are ciclul menstrual?

| Gianinaelena12 explică (pentru Robert2526):

Eu am un ciclu regulat îmi vine mereu la sfârșitul lunii pe 28-30 cel mult

| Gianinaelena12 explică (pentru Gianinaelena12):

Și ieri am avut sensibilitate la sân și acum o zi m-am trezit noaptea cu o durere în zona abdomniala

| Robert2526 a răspuns (pentru Gianinaelena12):

In primele 2-3 saptamani, nu exista simptome ale unei sarcini, o poti confirma doar cu analize de sange. Imposibil sa ai o sensibilitate la sani in acest moment.

in principiu ar trebui sa fie ok,

| Gianinaelena12 explică (pentru Robert2526):

Vreau sa zic ca eceste simptome sunt inainte de venirea ciclului menstrual, deci vreți sa spuneți ca sunt foarte mici șansele de a fi insarcinata?

| Robert2526 a răspuns (pentru Gianinaelena12):

Exact, sansele sa fi ramas insarcinata sunt fff mici

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa apară o sarcina nedorita.

| VoidEternal a răspuns:

La ce dracu' l-a mâncat în fund să o mai bage după ce a terminat? Da, șanse sunt. Nu mari, dar sunt.

Și faptul că tu nu ai terminat (?) sau că ai urinat și făcut dus e absolut irelevant în ecuația asta.