| georgekids a întrebat:

Este adevarat ca cuplurile care nu fac sex inainte casatoriei sunt niste cupluri mai fericite?

15 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Sexul doar mai pigmenteaza o relatie. Tu daca n-ai pune sare in mancare, ar mai avea acel gust bun? happy

| irina20 a răspuns:

Nu neaparat.
De multe ori contrariu.
Sunt multe persoane care desi se iubesc se despart pentru ca nu se inteleg sexual.

| mona a răspuns:

Nu stiu cat de adevarat poate fi dar eu chiar nu cred asta

| iubesc a răspuns:

Depinde insa sunt multe cazuri de acest gen.

| Oana92 a răspuns:

Nu! Eu cred ca nici nu au cum sa functioneze bine. Indiferent de ce vor spune multi utilizatori, sexul reprezinta o parte importanta intr-o relatie.

| Felys a răspuns:

Nu,exista riscul sa constati dupa casatorie ca nu va potriviti si de aici vor pleca tot felul de frustrari in timp

| HueyFreeman a răspuns:

Nu. Abstinenta s-a dovedit a nu functiona niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzisem de unul care o părăsise pe fată puțin după noaptea nunții, cu replica „te-am ținut doar ca să fac sex cu tine și să te dezvirginez. Pa, pa.". E aiurea, partenerii nu se cunosc atât de bine, mai ales după o vârstă. Așa că aș zice că, decât să fie ahtiați după o ocazie și atât, doar asta să dea sens relației lor, mai bine nu...

| sokey a răspuns:

Pai... Daca dupa nunta nu o sa iti placa nevasta la pat sau invers? Ce ai sa faci? Nu o sa-ti mai placa de ea si duce la divort. Apropo "ca cuplurile" nu prea suna bine. One Love.

| maryus83 a răspuns:

Nu e adevarat, te-a mintit prietena ca sa nu faca sex cu tine. abstinenta pana la casatorie nu intensifica nici placerea si nici fericirea.este doar un motiv de lauda si de autoapreciere

| Roxxy95 a răspuns:

Nu cred asta, nu are nici o legatura una cu alta.

| 35zone a răspuns:

E irelevant

| RisenAngel a răspuns:

Sexul este o necesitate nu se programeaza...

| AlexSmile a răspuns:

Nup.

| AndreKissYOU a răspuns:

NU!