| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că iubirea n-are vârstă?
Asta e întrebarea pe care mi-am pus-o când am văzut un articol despre un fotomodel de 25 de ani care s-a căsătorit cu un miliardar de 82 de ani.
http://news.softpedia.com/......1478.shtml

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Asa-i, oricat de tanar/a ai fi, iubesti banii, si oricat de batran/a, iubesti trupurile tinere. Iubirea nu are varsta!

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca iubirea nu are varsta cand EL are un cont ffff gras, in cazul de fata asta tindem sa credem!
In ziua de azi cam toate sunt din interes, iar cand vine vorba de conturi grase, "iubirea" vine imediat, lui nu ii este rusine sa se afiseze cu asa frumusete la brat, iar ea stie ca mult nu o va mai duce iubaretul si in scurt timp va vorbi despre el la trecut.
Deci avantaj ea.
O zi bunahappy

| Aasdfghj a răspuns:

S-a indragostit....de bani. Cand a vazut seiful a trecut iubirea pe langa tataie.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu fi naiv, banii vorbesc, banii vorbesc, degeaba asta e omul, oricat ar zice ca NU, omul mereu va alerga dupa BANIwinking fie barbat fie femeie

| scmcristina a răspuns:

Eu zic ca totusi are o varsta.Si doar cand spui cuvantul "miliardar in euro " iti dai seama ce iubire mare-i intre cei 2 happy

| RAY a răspuns:

In orice relatie exista interese, in aceasta relatie domnul de 82 de ani are unu sexual iar fotomodelu unul material, nu vad nimic deosebit asa e in toate relatiile interese comune, iubirea nu are varsta, interese sunt mereu

| neutrino a răspuns:

De adevarat este adevarat, dar in cazul acesta nu este vorba de iubire.

| T0T a răspuns:

Aia numai iubire nu e fii sigur de asta.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este adevarat ca iubirea nu are varsta. Nu ai vazut in parcuri batranei la 70-80 ani care se tin de mana? Acest gest a celor doi batranei este o dovada a iubirii vesnice.

| LoveSleep a răspuns:

Cu siguranță că tipa îl iubește necondiționat.
Dacă printr-o minune și-ar pierde toți banii, eu sunt de părere că sigur ar rămâne cu el.

O să rând acum. Nu mă întrerupe, te rog.

| SkyPilot a răspuns:

Dragostea nu are varsta cand un batranel se casatoreste cu una aproximativ de varsta lui.
In situatia prezentata e vorba de ochiul necuratului care i-a facut fetei semn din buzunarul mosului. Daca ar fi luat unul fara bani nu as fi avut nimic de comentat.

| SkyPilot a răspuns:

Altii ca Irinel Columbeanu si anorexica aia lunga si zaluda happy Cand banii lui Irinel s-au terminat, fatuca s-a reorientat catre chistocul chinezesc. De bautura aia a lui nu a auzit nimeni aici unde locuiesc eu. Si nu am vazut-o nici in Seattle, nici in Portland si nici in San Francisco. Poate o fi in Timbuktu sau la Ouagadougou.

| h3r a răspuns:

Depinde de caz. Iar în cazul de față...

| Oana92 a răspuns:

E drept ca iubirea nu are varsta, dar e valabil pentru cea reala. Cand vorbim despre miliardari cu 60! de ani mai batrani ca iubitele lor imi e imposibil sa cred ca vorbim despre dragoste adevarata...

| AirănMeidăn a răspuns:

Hah, depinde ce fel de iubire
Avand in vedere situatia celor doi, nu prea cred ca e iubire adevarata. Probabil el a vrut-o doar pentru modul in care arata, iar ea pentru bani
Casatorii de genul, dar fara ca el sa fie miliardar iar ea fotomodel, nu prea exista. Motivul sunt generatiile. Cei doi fac deja parte din generatii diferite, au o perspectiva a vietii si o experienta diferita de viata.

| Lawliet14 a răspuns:

N-are varsta, nu e vorba de o generalizare. Sunt exceptii, iar in cazul de fata cred ca femeia il vrea pentru bani. In rest, 7-8 ani nu sunt multi intre doua persoane...

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Iubirea n.are varsta cand cei doi au o varsta cat de cat apropiata, in cazul de fata se vede de la o posta ca fata a fost pe interes! Cam putin probabil sa fie un caz 1 la un milion cu o diferenta de aproape 60 de ani. Oricum, fotomodelul a fost destept, l.a luat pe babac fix cand mai e putin si da coltul, sa isi mareasca averea si apoi sa isi refaca viata! Oare tataie de ce nu da peste o tinerica din asta? laughing))

| Quassaar a răspuns:

Exista si indivizi(de) (puțini ce-i drept) care simt atracție chiar si fizica vis-a-vis de persoanele cu mult mai in varsta. Sunt așa numiții gerentofili. Poate ca fotomodelul respectiv face parte din aceasta categorie. Iar daca dragostea pentru bătrânei se suprapune cu ceva milioane de euro, cu atât mai bine.

| EUBMV89 a răspuns:

Mmm... Sincer eu cred ca iubirea nu are vârsta, dar în cazul asta nu văd unde este iubirea. Este adevărat că exista o diferență de 60 de ani intre ei oarecum asta deja dă pas îndoielilor in ceea ce privește iubirea existentă între ei. Dacă bătrânelul nu era milionar in acel caz sincer nu puteam pune in dudă iubirea fetei față de el, dar in acest caz consider că este mai mult iubirea pentru bani din punctul de vedere al acelei "domnișoare", decât pentru bătrânel. Eu sincer cred că el este conștient de chestia asta, dar presupun că nu îl interesează el omul și-a trăit traiul și-a mâncat mălaiul cum e vorba aceea, aacum are lângă el o fraieră cu un corp de vis si il doare la bască, doar nu o să ia bani cu el in pământ. Mai rău este de ea că fraiera crede că bani îi va aduce fericirea, când își va da seama că nu este așa probabil va termina suicidânduse cum termina majoritatea femeilor așa. Sunt patetice după parerea mea, eu le-aș cataloga precum niște târfe nesimțite care nu sunt în stare sa iasă singure înainte și își ajung sa se degradeze în așa hal in cât se căsătoresc cu bătrâni, pur și simplu devin niște veceuri publice după părerea mea.

| Anonim340 a răspuns:

Depinde. In cazuri ca si acela, s-a îndrăgostit de banii lui, cum aproape toți oamenii fac asa ceva mai nou. Dar mai sunt oameni (eu, spre exemplu) care iubesc cu adevarat o pesoana si care ar face orice pentru ea, necontand banii. Deci crede-ma ca asta nu e iubire, linkul ala e fals.
Dacă crezi ca nu zic adevarul (adica dacă nu crezi ca iubesc cu adevarat) uita-te profilul meu, la întrebările mele, si dupa trage o concluzie.
Sper sa înțelegi ce spun aiciwinking

| LoseYourMind a răspuns:

Iubirea si interesul nu au varsta.