| steaua12 a întrebat:

Este azi ziua iubitei mele si nu am stiu ce sa ii cumpar si i-am dat intr-un plic 50 lei si o cutie de bomboane si un trandafir e bine asa? am 14 ani

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E bine! Puteai sa o surprinzi si cu ceva, un dar.

| h3r a răspuns:

De ce nu ai rugat-o pe mama ta să-i cumpere ceva? Este femeie și poate avea mai multe idei.
Nu e frumos să-i dai bani prietenei tale. Nu zic c-o să se supere pe tine, însă cu siguranță așteaptă un cadou, că așa e frumos.
Roag-o pe mama ta să meargă să cumpere ceva, mai ai timp!

Și de 50 de lei poți cumpăra multe! Fugi!

| ElenaSA a răspuns:

E bine cu bomboanele si cu trandafirul.Dar plicul nu are ce cauta in cadrul "cadoului". Cumpara ceva de banii astia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E sec! E iubita ta, stii ce ii place, ii stii gusturile, hai, cumpara-i ceva de aia 50 de lei!
O pereche de cercei de argint finuti, sau o bratara, sau un lantisor, ceva simbolic. Orice! Dar nu ii da plicul!

:-s

| Vi003 a răspuns:

E foarte bine cum ai gandit, tu o stii cel mai bine! Cu banii poate sa-si cumpere ceva util sau...sa te invite la o pizza. La multi ani prietenei tale!

| unknøwn a răspuns:

Hai mă.
Cică "iubita mea" şi tu nici nu ştii ce să-i cumperi.
Nici eu nu sunt bun la ales cadouri. Dar pentru iubită să nu ştii ce cadou să iei?

| steaua12 explică:

Da sa isi i-a ea ce vrea asa nu stiu ce ii place