| Anablondyi a întrebat:

Este ok daca dimineata mananc un sandwich cald cu doua felii de paine + putin cascaval si salam sasesc, la pranz ceva gatit si seara un mar sau o >banana? e ok? sau ce ar trebui sa schimb in meniul meu?

Răspuns Câştigător
| question_3585 a răspuns:

Atentie! seara fructele ingrasa.ar trebui sa ai mai multe mese pe zi, dar sa nu mananci mult la ele, putin.incearca sa eviti salalmul.mananca paine cu gem,ceai, lapte cu cereale, iaurt cu cereale. orice. dupa ce mananci dimineata pe la 7-8 (asa ar trebui) ia o gustare mica la ora 12. apoi mai mananca la amiaz, dupa putin timp o gustare MICA, iar seara de preferat inainte de ora 7-7.30 ceva usor.
deci nu uita! putin la fiecare masa.succes. funda?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dimineata 2 sandvisuri la incalzitor de sandvis cu salam si margarina apoi dupa masa o farfurie de ciorba si ceva bun apoi noaptea ceva lejer orice vrei tu dar nu dulce.

| MMihai a răspuns:

Multe! Trebuie să mănânci cat mai diversificat, cu putință! Du-te mătăluță la o bibliotecă și cere bibliotecarei, o carte unde să scrie ce și cum trebuie să mănânce un om. Se numesc cărți despre alimentația rațională / nutriție.