| Andreiu68 a întrebat:

Este posibil ca diferenta de inaltime sa fie un motiv de a nu fi impreuna? Am 20 de ani, 1, 67 inaltime si am fost indragostit pana acum de 2 fete mai inalte decat mine. Prima avea 18 ani si 1, 77 inaltime, am vorbit cam 1luna jumate, iar dupa ce i-am spus ca o plec si restul a spus ca ea e mai inalta decat mine si nu sta bine ca o fata sa fie mai inalta decat un baiat si m-a refuzat. A doua fata avea 17ani si 1, 85 tot asa am vorbit cu ea, si tot la fel a fost refuzul, ca e mai inalta decat mine, si e constienta ca baieti mai mari sau egali de inaltime sunt putini, dar ea vrea unul macar cu 2cm diferenta nu asa mare si o sa il astepte cat este nevoie. Voi ce credeti, chiar este un impediment,
sau o nenorocire? Sau sunt niste scuze, adica daca chiar il placi pe baiat/fata chiar daca e mica sau mare il accepti asa cum este. Eu acum 1an am fost impreuna cu o fata de 1, 57 desi avea aproape 17 ani, se vedea diferenta ca era aproape pana la umarul meu, dar nu m-a deranjat pentru ca o iubeam. Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

''Eu acum 1an am fost impreuna cu o fata de 1, 57 desi avea aproape 17 ani, se vedea diferenta ca era aproape pana la umarul meu, dar nu m-a deranjat pentru ca o iubeam. Voi ce parere aveti?'' Acea situatie d.p.d.v. al inaltimii a reprezntat NORMALITATEA. Celelalte 2 situatii amintite, in care tu erai cel care ajungea la inaltimea umerilor fetelor respective, a reprezentat situatia ''inacceptabila'', sau anormala d.p.d.v. a majoritatii semenilor nostri. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Acuma scuze da si fata sa aiba 1m80 si si baiatu 1m50 e cam ciudat (dau exemplu).
Incearca si tu sa cauti fete pe inaltimea ta nu mai de 2 m ca nu toate accepta.Eu am 1m50 si fostul avea 1m82 da era barbat era ok dar daca era invers nici eu nu acceptam...In primul rand daca se indragosteste de tine si te place inseamna ca te accepta asa cum esti dar daca nu nu se uita la tine.

| Emilian65 a răspuns:

Fetele care te-au refuzat din cauza diferentei de inaltime intre tine si ele, nu au vrut o relatia cu tine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Acum depinde si de preferintele fetelor, daca ele nu te vor scund asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fete carora le pasa de aspectul asta, si fete carora nu le pasa. Nu putem sa-ti citim viitorul. Daca o sa te placa o fata cu adevarat, nu o sa-i pese ce inaltime ai. E chiar o chestie puerila. Eu vad destul de des cupluri de genul asta pe strada (ea inalta, el scund).

| Eduard196 a răspuns:

Nu e nimic aiurea. Mi se pare normal sa fie asa

| Tufan_Camelia_1998 a răspuns:

Salut! Se pare ca fata e foarte preocupata de ceea ce se vede din exterior. Nu inaltimea unui partener e cea care defineste o relatie, in niciun caz! Suntem foarte preocupati sa vedem defectele fizice, iar daca acestea nu exista.le inventam. Iubirea dintre voi trebuie sa conteze, dar mai ales sa existe. Daca ea gaseste diferite motive ca sa te poata refuza e clar ca nu te place si iti pierzi timpul. Daca voia sa fie cu tine, putea sa iti lipseasca si o mana, ar fi facut orice sa nu te faca sa te simti inferior. In conluzie, nu ii mai da atentie. Apropo, mergi pe principiul "Poate e ea prea inalta" laughing Succes!

| masterguru a răspuns:

Fetele prefera baieti mai inalti ca ele. Majoritatea fetelor din Romania au sub 1, 67 deci e ok, ai de unde alege.