| Roxanaaaaaa a întrebat:

Este posibil sa fi ramas insarcinata daca am facut de 2 ori sex cu acelasi prezervativ? Mentionez ca prima data nu a ejaculat.

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Asta este întrebare pusă la bășcălie sau este fapt real?

| Picasso a răspuns:

Daca se va rupe data aviatoare il duce-ti la vulcanizare!winking

| foxi a răspuns:

Daca n-ai bani de prezervative, da-i cu gurita!

| Narcis2007 a răspuns:

E posibil 0.1% orice ai face

| NoChanceForUs a răspuns:

Da,la fel cum poți rămâne însărcinată și dacă bei apă. Haide frate vă zgârciți de 3 lei ca apoi să umblii ca disperata pe la medici.

| NoChanceForUs a răspuns:

@cristina: Duzină de 3? 12 cutii de 3 sau ce?

| katy1151 a răspuns:

Prezervativul este de unica folosinta(il folosesti doar odata)LOOL

| cristina_9853 a răspuns:

Draga mea te zgarcesi pentru 2 lei cat e un prezervativ sau 5 lei sa cumber o duzina de 3 prezervativelaughing

| StefanKogut a răspuns:

Daca prezervativul nu era intact sau nu a fost folosit corect, atunci raspunsul este da, dar nu tine de numarul de folosiri ci de integritatea lui. Totusi cum probabilitatea de a afecta integritatea prezervativului creste o data cu durata folosirii lui, iti recomand sa nu mai folosesti prezervative second-hand, pina la urma nu sunt atit de scumpe sa nu ti le poti permite, nu-i asa?

| Argus_6519 a răspuns:

Este ca şi cum ai te-ai teme că te-a lăsat gravidă vibratorul...
Dragă Roxana, este practic imposibil s rămâi insărcinată dacă ai făcut sex, chiar şi de 2 ori cu acelaşi prezervativ. Poţi să faci sex in continuare cu acelaşi prezervativ ori de câte ori vrei tu, dar esenţial e sa fiţi doar voi: tu si prezervativul. Dacă in prezervativ se (şi-o) bagă şi prietenul tău, deja pot apărea probleme, dar poţi fi liniştită, nu prezervativul va fi de vină.
Oricum, dacă prezervativul nu a ejaculat de prima data, s-ar putea sa aibă probleme de libido sau chiar de orientare sexuala, aşa ca îţi recomand călduros să-l schimbi. Mai ales că există pericolul ca prezervativul tău sa fie gay. Ah, şi incă ceva: dacă tot nu ai 3 lei pentru un prezervativ potent si viril, de ce nu incerci cu unul second-hand?
Eu îti propun însă un anticonceptional infailibil: pastilele "Tic-tac". Sunt mici, conţin doar 2 calorii şi o cutie te ţine hă, hăăă.
Metoda este simpla: se ia una bucată pastiluţă "Tic-tac" şi se strânge ferm intre genunchi exact atâta vreme cât îi trebuie fraierului fie să renunţe la tentativele de penetrare, fie să recurgă la metode alternative de satisfacere. Deci nu se sug, în schimb manopera se poate folosi, alternativ, ca metodă contraceptivă garantată 100%. Succes!
Mai scrie-ne, ai stil!