| Anonimul366363 a întrebat:

Salut, am făcut sex neprotejat cu prietena mea ( prima data am pus prezervativ și după l-am dat jos ) dar nu am ejaculat in ea! E posibil sa fi rămas însărcinată? Sa ia o pastila de a doua zi?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| Violleta2022 a răspuns:

Pot sa te intreb de ce ai pus prima data prezervativul si apoi l-ai scos?

| Anonimul366363 explică (pentru Violleta2022):

Nu-mi place cum se simte cu el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimul366363):

Cui ii pasa cum te simti cu el, atata vreme cat este protectiv pentru fata?
Te inveti sa-l porti, ca te ajuta in viata si te salveaza de multe boli cu transmitere sexuala si probleme de sanatate.
In plus, ofera siguranta si chiar fetei, ceea ce este un bonus mare si pentru ea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila contraceptiva (de a 2-a zi, de urgenta) se foloseste numai in cazul in care formarea sarcinii NU mai poate fi evitata, devenind foarte sigura. Insa trebuie cunoscut faptul ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau chiar si DIN NIMIC ci doar in cazul in care sunt intrunite cele 2 conditii obligatorii '
1.) Femeia sa fie in acel moment in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual
2.) Sperma sa ajunga in mod cert si sigur IN VAGIN.
Doar tu esti in stare sa stii daca aceste 2 conditii obligatorii au existat sau NU. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu poate sa fie gravida.

Răspuns utilizator avertizat