| FataCuOchiiVerzi1996 a întrebat:

Este posibil sa-mi vina ciclul atata timp cat sunt insarcinata?

17 răspunsuri:
| Sophiee a răspuns:

Exista si cazuri in care ciclul iti poate veni peste sarcina! dar de obicei nu este o menstruatie normala, difera cantitativ si la culoare, sunt putine cazuri in care manstruatia apare peste sarcina!

| oanard174 a răspuns:

Nu.niciodata

| AnonimSoul a răspuns (pentru oanard174):

Tu oana, te cam grabesti cu raspunsuri eronate...

| oanard174 a răspuns (pentru AnonimSoul):

Dispari

| Purec a răspuns:

In anumite cazuri da ( in cazul unei sarcini extrauterine) dar oricum ciclul ar fi un picut diferit si sunt sigur ca ai observa. Deci cel mai probabil nu esti insarcinata.

Si incearca sa te protejezi sau macar foloseste calendarul tongue

| FataCuOchiiVerzi1996 explică (pentru Purec):

Pai folosesc prezervativ.intrebam de curiozitate, nu ca mi-as face probleme ca sunt gravida sau altele happy

| ValyCoolBoy a răspuns:

Nu... inseamna ca nu esti insarcinata felicitarilaughingrolling on the floor

| spaima1aricilor a răspuns:

Daca e sarcina de serviciu... e posibil

| puimik3 a răspuns:

Da este posibil! Ciclu poate veni pana la 3-4 chiar 5 luni peste sarcina la unele femei.

| anonimus24 a răspuns:

Nu are cum...

| Roxxxxx a răspuns:

Da,este posibil

| DrPlesa a răspuns:

NU.Este imposibil pentru ca in acel timp corpul tau va secreta un hormon care va impiedica ovulatia si deci menstruatia.Nu intru in detalii ca nu mai intelegi.

| Purec a răspuns (pentru DrPlesa):

Si daca sarcina se formeaza pe trompa uterina ce te faci? ca ovulatia va continua chiar daca esti gravida

| DrPlesa a răspuns (pentru Purec):

Asa crezi tu.Insa te contrazic ca sa nu mai zic de ce hemoragie se creeaza daca sarcina se formeaza pe trompa uterina care se rupe la un moment dat.

| carlutzza23 a răspuns:

Numa daca ai sarcina extrauterina

| pakkk a răspuns:

Nu, este doar o manifesta a ciclul, mai precis singerarea care are loc la unele femei gravide in primele luni de sarcina.am auzit ca i se spune si spoting.

| bebitza2012 a răspuns:

Da draga este posibil sa-ti vina ciclul peste sarcina, este bibe sa mergi la doctor, nu intarzia daca nu vrei sa pastrezi sarcina!