| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat. Eate colegul meu de banca.Credeti ca ma place mai mult ca pe o amica? Mereu cand intru pe mess,sau chiar si la scoala,se baga in vorba cu mine intotdeauna si nu se poarta asa urat cu mine cum se poarta cu alte colege si colegi.
Ajutati-ma,va rog! Voi ce credeti?
Daca ma ma ajutati, dau multe voturi castigatorului.

Răspuns Câştigător
| Allergikaa a răspuns:

Cu siguranta te place, altfel nu ar vorbi asa mult cu tine.
Acum trebuie doar sa ii arati si tu asta. Pentru ai da curaj sa tio spuna.
Ai putea sa-i spui tu cal placi, dar daca e prea timid l-ai putea spreia.
Daca nu ii poti spune sa te conduca acasa sau pana in staie sau ii poti desena o inimioara pe caiet sau pe mana, ca tot stai in banca cu el.
Daca nu ii poti lasa un biletel in ghiozdan de genu "esti dragut!" sau daca te-a ajutat cu ceva in ziua respectiva "mi-ai fost de mare ajutor, ce mas face fara tine:X". Gesturi mici care pentru el sunt avanturi uriase ce-i sporesc increderea in sine. Succes:X!

7 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

Da cred ca in inima lui, acolo exista oo urma de iubire pentru tine, si incearca si tu sa fii cat se poate de sociabila cu el incercand sa-i dai de inteles ca-l placi! Bafta! Eu cred c-o sa fiti impreuna! Speranta moare ultima nu uita!big grin

| Lamaitzza a răspuns:

Doar ai rabdare,lasa-l pe el sa faca primul pas, dar da-i de inteles ca esti interesata de elbatting eyelashes. Zambeste-i, fa pe inocenta, joaca-te cu mana lui (fara sa iti dai seama). E nevoie de rabdare, vezi cum se poarta el si apoi actioneaza si tubatting eyelashes. Multa sanatate iti doresc!

| MasterYoda a răspuns:

I-o fi mila...

| Azµre a răspuns:

Fetito ai 12 ani? Ce-ti trebuie prieten la varsta asta?!

| dragos9234 a răspuns:

Te place

| noname2021 a răspuns:

Se poate sa te iubeasca sa stii, fii sociabila cu el, fii tu insati si totul va fi binebig grin

| Allergikaa a răspuns:

Sunt sigura ca te place! Baietii asa isi exprima sentimanetele mai ales daca sunt mai timizihappy
Acum singura problema este ca trebuie si tu sai dai de inteles cal placi. Ziceai ca stai in banca cu el poti sa-i desenezi o inimioara pe caiet sau pe mana ca sa fii mai indirecta. Daca esti curoajoasa poti sa eu spui direct numai ca ai grija daca e timid s-ar putea sa-l sperii.
Poti merge cu el acasa sau pana in statie, il poti ruga sa te conduca. Ai putea chiar sa ii lasi si un biletel in genta cu un mesaj de genu "esti dragut!" sau daca te-a ajutat cu ceva "mersi de ajutor, ce mas face fara tine:X" si sa te semnzi. Cu siguranta va intelege si va deveni mai curajos. Succes:X!